Ve zdravé těle, zdravý duch aneb jak se správně namotivovat?

Vytvořeno |
Pohyb je pro naše zdraví velmi důležitý a je jedno v jaké podobě. Pohyb je taky základem zdravého hubnutí a dobré fyzické kondice. Jak to udělat, aby Vás pohyb bavil a stal se pravidelnou součástí Vašeho života?

Základní body zdravého životního stylu jsou zdravá strava, odpočinek a pohyb.

odpočinek a pohyb

Zdravá strava Vám dodá vitamíny, minerály a potřebnou energii pro každý den. Kvalitní potraviny Vás odlehčí a zlepší Vám náladu. Říkáte si, kde se dostanete ke kvalitním potravinám, aniž by Vás to stálo celou výplatu? I u nás se pomalu přizpůsobujeme a učíme dávat přednost kvalitním potravinám a zdravému životnímu stylu, proto se na trhu čím dál více objevují nové obchody se zdravými potravinami. Využijete-li i dostupných slev a slevových kupónů, můžete za Vás nákup výrazně ušetřit. Ušetříte například se slevami Grizly a seženete zde veškeré zdravé superpotraviny.

Odpočinek je nedílnou součástí našich uspěchaných životů. Kvalitní odpočinek je důležitý proto, abychom si udrželi psychickou pohodu a nezbláznili se. Odpočívat můžete aktivně právě pohybem nebo naši oblíbenou činností. Například pobyt v přírodě, práce na zahradě, cvičení. Odpočívat můžete i pasivně s dobrou knížkou nebo při meditaci. Oba dva druhy odpočinku jsou pro naše tělo prospěšné a měli bychom je správně kombinovat. Odpočinek by měl být součástí každého dne, protože nás zbaví napětí a stresu.

Spolu s aktivním odpočinkem jde ruku v ruce pohyb. V dnešním zrychleném světě nás ale na pohyb a odpočinek nezbývá moc času. Nejkratší doba pohybu by měla být alespoň 30 minut denně, to znamená, že bychom si měli vyčlenit půl hodiny z každého dne pro nějakou aktivní činnost. Nejjednodušší forma pohybu je obyčejná chůze. Nic nestojí, pro naše tělo je velmi přínosná a zrelaxuje i naši mysl. Dalšími činnostmi, která nic nestojí je běh, jízda na kole nebo plavání. Tyto aktivity je nejpříjemnější provozovat mimo deštivé a zimní dny venku a v přírodě. Dají se však provozovat i v zimním období, a to ve fitness centrech. Cvičit však lze i doma, a to pomocí různých cvičení podle videí nebo online kouče. Cvičit můžete s vlastní váhou nebo nejlevnějšími činkami od Hop-Sport. Dále můžete provozovat zumbu a aerobic, jógu nebo hit cvičení, kdy cvičíte bez přestávky okolo 30 minut série střídavých cviků. Zásada číslo jedna je nepřehnat to v začátcích a začít postupně. Vybavte se oblíbenými písničkami, sluchátky, a kvalitním přehrávačem nebo mobilem. Vezměte s sebou kamaráda nebo partnera. Pořiďte si chytré hodinky, které Vás budou každý motivovat k lepším výkonům. Pomocí chytrých hodinek lze soupeřit i s ostatními, pokud patříte mezi soutěživé jedince. Kde narazíte na chytré hodinky? Zkuste slevy na Smarty.cz.

Držíme palce, aby jste se každým dnem cítili lépe a lépe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *