Věnujete svým ústům tu nejlepší péči?

Vytvořeno |
Jak jistě víme, zdravé zuby bez kazů nejsou samozřejmost a pokud jsme neměli to štěstí zdědit zdravý chrup, stojí za krásným úsměvem mnoho úsilí.
Slevové kupóny na zuby
A woman is smiling while being at the dentist

Pravidelná návštěva zubaře, dentální hygieny a každodenní domácí péče jsou základem pro zdravé zuby. Základními vlivy kvality zubů jsou také geny a strava. Co se týká genů s tím my samozřejmě nic nevzmůžeme, ale správnými návyky ano. Prvním faktorem je omezení cukrů, to jest sladkostí a slazených nápojů, kdy bakterie tyto potraviny dokáží velmi dobře zpracovat a v ústech snížit hodnotu pH, kdy tak dochází k naleptání skloviny a tvorbě kazu. Dalším bodem ve stravě jsou kyselé potraviny a nápoje, především citrusové plody a posledním jsou zbytky potravy mezi zuby.

Je potřeba si zuby pravidelně čistit, nejlépe po každém jídle, nebo alespoň 2x až 3x denně. O kvalitě zubních kartáčků, zubních past a správné techniky čistění se poraďte přímo se svým zubařem. Zubní kartáčky lze používat manuální nebo elektrické. Záleží čistě na Vás jakou metodu čistění zvolíte. Na výběr kvalitní zubní hygieny je nejlepší navštívit obchod, který je na zubní hygienu zaměřený. Vyzkoušet lze Nazuby.cz, kde najdete vše, co k zubní hygieně patří.

Kromě čištění zubů je potřeba vyčistit i mezizubní prostory, kde se udržuje nejvíce bakterií. Profesionální zubní hygiena Vám odstraní nejen zubní povlak a kámen, ale udrží Vaše zuby čisté i v mezi prostorách zubů. Je potřeba ovšem o zuby pečovat každý den, proto je dobré si pořídit mezizubní kartáčky nebo zubní niť. Rady a tipy najdete i na Philips.cz, kde navíc při objednání máte Philips dopravu zdarma na všechny objednávky. Na zakončení zubní hygieny je dobré použít ústní vodu. Ústní vody lze zakoupit s alkoholem nebo bez něj. Ústní vody mají vzhledem k užitému množství rychlou spotřebu a nepatří mezi nejlevnější produkty, proto můžete využít slevy Ageo drogerie přímo na jejich e-shopu Ageo.cz.

Poslední velké téma je zbarvení zubů. Všichni víme, že kuřáci mají žluté zuby, ale co potraviny, které barví zuby? Například černý čaj, kafe, červená řepa, alkohol a jiné potraviny, které Vás dokáží pěkně potrápit. Vyzkoušet můžete profesionální bělení zubů, které je převážně mírně bolestivé a dále si udržovat bílý chrup doma s prostředky na zubní hygienu, které obsahují bělící složky.

Do popředí dnešní doby se stále více dostávají přírodní produkty a to i co se zubní hygieny týče. Samozřejmě si připlatíte, ale i tady lze ušetřit s využití slev, například slevové kupóny Biooo. Biooo.cz je internetový obchod zaměřený speciálně na eko a bio kosmetiku a přírodní produkty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *