strong man training gym scaled

Jak se vrátit zpět do tréninku po nemoci

Vytvořeno |

Přepadla Vás viróza, zasáhli Vás horečky a nachlazení, ale jste sportovci a už první den bez teploty vyhlížíte první trénink? Tělo potřebuje odpočinek, proto hned v úvodu zmíním, že doporučuji alespoň tři dny po teplotě ležet a zůstat v klidu. Ale jak se vrátit opět ke svému tréninku? V dnešním článku se podíváme na návrat k tréninku v posilovně, Vy si jej můžete převzít na jakýkoli jiný sport a sportovní/pohybovou aktivitu (například také pracovní, pokud pracujete manuálně).

 Jeden den aktivního odpočinku

Než se vrhnete do posilovny k činkám, zařaďte jeden den aktivního odpočinku. Co to znamená? Věnujte čas jednoduchým domácím činnostem, domácím úklidem (vytírání, vysávání), žehlení, praní, vaření nebo krátkou procházkou se psem. Příliš se nezatěžujte ale nechte své tělo pomalu zvyknout na přicházející aktivitu. Pokud se Vám opět vrátí teplota, Vaše tělo ještě není připraveno a je potřeba několik dní ještě ulehnout ke knize a seriálům.

První trénink

Předpokládejme, že aktivní odpočinek proběhl bez zvýšení teploty a návratu nemoci a nyní se už přesouváme do posilovny, na Váš první trénink. Nedoporučuji začít hned těžkým tréninkem zahrnující komplexní cviky s velkou zátěží a tím pádem vysokým přetížením nervového systému (mrtvý tah, dřep apod.). Začínejte například tréninkem rukou – ramena, biceps, triceps, který není tolik náročný pro naší nervovou soustavu. Nevracejte se ke stejným váhám jako před nemocí, začínejte pomalu a postupně, nepřepínejte se, dělejte si delší pauzy mezi sériemi a pravidelně doplňujte tekutiny. Také nepodceňujte zahřátí před tréninkem a následné protažení.

Suplementace po tréninku

Po svém tréninku nezapomeňte doplnit především kvalitní živiny – bílkoviny a sacharidy. Vaše tělo je po nemoci zesláblé a potřebuje dostatek živin k regeneraci. Po celý den doplňujte vitamíny z ovoce a zeleniny (ovoce můžete zařadit hned po tréninku, zeleninu během dne).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *