palm luxury sky bora caribbean scaled

Takhle vypadá ráj: 7 nejkrásnějších ostrovů světa

Vytvořeno |

Toužíte utéct před městským ruchem a ukrýt se na hebkém písku ve stínu palem? Kdo by se občas, alespoň na chvíli, nechtěl stát trosečníkem v obklopení průzračných vod a bujné džungle? Takový sen vám může snadno splnit některý z nejkrásnějších světových ostrovů. Všechny jsou něčím jedinečné, ať už nádhernými plážemi, bohatým podmořským životem, drsnými vrcholy nebo exotickou kulturou. Inspirujte se našimi tipy a objevte svůj malý kousek ráje.

Maledivy

Maledivy díky křišťálově čistému azurovému moři skutečně září. Není divu, že jejich oslnivě bílé břehy, sotva vyčnívající nad Indický oceán, lákají návštěvníky z celého světa. Seskupení šestadvaceti přírodních atolů schovává pod vodami vzkvétající korálové útesy, které přitahují nadšené potápěče. Stejně tak sem proudí i davy surfařů. Zdejší pevnina přitom za krásami moře nijak nezaostává a poskytuje četné luxusní resorty, perfektní výchozí body pro vaše dobrodružství.

palm luxury sky bora caribbean

Bora Bora, Francouzská Polynésie

Ústředním bodem a největší předností bujného sopečného ostrova ve tvaru sombrera je bezpochyby úchvatná tyrkysová laguna. V čisťounké vodě plavou rozmanité rybky i želvy a zdobí ji malé ostrůvky. Okolní útesy přejí potápění a šnorchlování, a pokud dáváte přednost procházkám po souši, potěší vás turistické stezky proplétající se mezi palmovými lesy. Na ostrově panuje nezaměnitelná francouzská atmosféra s odpovídající kuchyní. Ubytujte se v přepychovém bungalovu přímo nad vodou a vyhřívejte se v nově nabytém štěstí.

blue house sea rest beauty

Palawan, Filipíny

Ostrovní provincie se rozprostírá na jihozápad až k Borneu a ohromuje vápencovými vrcholy vystupujícími z třpytivého moře. To je tak čisté, že můžete málem spatřit výrazy ryb vykukujících nad hladinu. Ale vážně, bělostné pláže lemované šustícími palmami a korálové útesy, kde se to jen hemží rybičkami, nenechají nikoho chladným. Mezi další vyhledávané atrakce patří divoká zvěř, smaragdová jezera a malebné rybářské vesnice. Coron představuje domov honosných letovisek a El Nido vás zase okouzlí přírodními klenoty. Zřejmě největší zájem však přitahuje národní park Puerto Princesa Subterranean River na seznamu světového dědictví, působivý vápencový jeskynní systém s dlouhou podzemní řekou.

amazing scenic view sea bay mountain islands palawan philippines

Seychely

Seychely, relativně nedotčené souostroví 115 korálových a žulových ostrovů, leží východně od Keni. Získají si vás spoustou zajímavých míst, zahrnujících mj. prosperující korálové útesy, poklady džungle nebo prachové pláže obklopené obřími balvany. Řada ostrovů se rozkládá v mořských rezervacích s vynikajícími možnostmi pro potápění. Seychely navíc obsahují některá z nejbohatších lovišť planety, což z nich činí ideální destinaci pro rybáře. Přidejte do směsi pikantní kuchyni a letoviska jako Mahé, Praslin nebo La Digue a pochopíte, čím si ostrovy získaly svou popularitu.

beach surrounded by sea greenery sunlight blue sky praslin seychelles

Santorini, Řecko

Pohled na vybělené vilky pokrývající sopečné útesy a na kostely s modrými kupolemi tyčící se proti jiskřivému moři zná asi každý, i kdyby jen ze stránek časopisů. To je velkolepé Santorini, mezi jehož největší přednosti se řadí např. archeologické naleziště Akrotíri, starověká Thira, pláž s černým pískem Perissa a samozřejmě bezkonkurenční západy slunce. Osady Firá a Oia posazené na lávových útesech jsou zajisté nejmalebnějšími a také nejdražšími destinacemi. Plavba do obdivuhodné kaldery obestřené mořskými útesy ve vás určitě zanechá nezapomenutelný dojem.

lady holds straw hat woman beige dress with bag goes down sea

Bali, Indonésie

Opojná kultura Bali se stane pastvou pro vaše smysly. Zatímco z hinduistických chrámů se line vůně kadidla, rýžová pole září jasnou zelení a výborné pokrmy doslova otřesou vašimi chuťovými pohárky. Surfování, plavání a opalování jsou jen některé z mnoha oblíbených aktivit na půvabných plážích ostrova. Čeká vás tu rovněž nakupování, pěší turistika a velkorysá nabídka lázeňských procedur. Nasajte duchovní stránku ostrova v Ubudu, prohlédněte si Seminyak a Sanur (vhodné pro rodiny), poznejte rušnou a pulzující Kutu nebo prozkoumejte přednosti sousedního sopečného ostrova Lombok. Ať zvolíte cokoli, jedna věc je jistá – jedinečný šarm Bali vás zaplaví jako tropická vlna.

tibumana waterfall bali island indonesia

Dalmatské ostrovy, Chorvatsko

Na závěr pro vás máme tip na něco bližšího. Dalmatské ostrovy v Jaderském moři u pobřeží Chorvatska jsou okouzlující směsicí uvolněné atmosféry a pestré historie. Nádherné ostrovy objímají třpytné vody a některé z nejlepších chorvatských pláží. Kromě toho jsou poseté romantickými vesničkami, hotely a restauracemi. Vrcholu žebříčku vévodí Brač se slavným plážovým pásem Zlatni Rat. Ujít si ale nenechte ani krásný Hvar s gotickými kostely, starým městem bez aut a hezkým rybářským přístavem. Za vidění rozhodně stojí i Korčula s budovami s červenými střechami, Mljet se dvěma vnitrozemskými jezery se slanou vodou a relativně nepřeplněný Vis.

st nicholas fortress st anthony channel near sibenik croatia

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *