Posilováním k dobré náladě

Vytvořeno |

Návštěva fitness centra je pro mnoho lidí povinností nebo noční můrou a posilování si spojují pouze s nabíráním svalů a formování postavy, posilování Vám však zajistí nejen nárůst svalové hmoty (na úkor té tukové) a zpevněnou postavu, ale také lepší náladu a spoustu dalších výhod.

396

Výhody posilování

1. Zpevněná postava

Hlavní a první výhoda je nárůst svalové hmoty a formování postavy. Díky pravidelnému posilování spálíte tukové zásoby a přeměníte tuk na svalovou hmotu a tím si zpevníte svou postavu. Nemusíte mít ambice kulturisty, přesto mít nízké procentu tuků a vyšší procento svalstva je přínosné nejen pro naše oči, ale také pro naše zdraví.

2. Energie a nálada

Při cvičení se do těla vyplavují endorfíny, které Vám dodávají pocit dobré nálady, uspokojení a energie. Zkuste si jít zacvičit a do hodiny po cvičení usnout, budete mít problém, protože máte energie na rozdávání. Návštěva posilovny Vás probere a odcházet budete spokojení s úsměvem na tváři.

3. Síla a kondice

Další podstatnou výhodou je větší síla i v běžném životě. Otevírat zavařovačky bude brnkačka, přinést z auta těžký nákup zvládnete v jedné ruce a při úklidu celého domu se ani nezadýcháte. Při posilování dochází k rozvoji síly, vytrvalosti i fyzické kondici, kterou můžete využít i v běžném životě. Také při těžších pracovních úkonech budete čerpat tyto benefity z posilovny.

4. Kamarádi

Fitness centra jsou plná stejně naladěných lidí, s kterými se můžete seznámit a s kterými se můžete stát kamarády. Není lepší prostředí k získávání nových kontaktů a přátel. Být v prostředí s lidmi na stejné vlně je obrovským přínosem a máte otevřené dveře k získávání rad či diskuzím na téma fitness.

5. Jídlo

Při pravidelných trénincích si můžete dovolit sníst jednou za čas i nezdravé jídlo. Váš metabolismus bude zrychlený, tělo bude mít velký výdej a budete pálit tukové zásoby, tím pádem si můžete dovolit přijímat vyšší kalorický příjem. Také budete mít daleko lepší trávení a chuť k jídlu.

6. Záliba

Pravidelným posilováním si vytvoříte návyk a při sledování prvních změn si vytvoříte z posilování zálibu (koníček). Sledovat neustálý progres a čerpat veškeré výše zmíněné výhody si zamilujete a fitness se stane součástí Vašeho života.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *