Jak správně relaxovat po sportovním výkonu?

Vytvořeno |
Způsobů sportu a pohybu je hodně, stejně jako způsobů relaxace, kterou byste v žádném případě neměli odbývat. Jaké metody relaxace jsou ty vhodné?

Jste aktivní, sportujete, žijete zdravě a snažíte se co nejvíce hýbat? To je to nejlepší, co pro své tělo můžete udělat v jakémkoliv ročním období. Stejně jako aktivní způsob života je taky relaxace a uvolnění po sportovním výkonu. Správně zregenerovaný a odpočatý organismus podává lepší výkony a má lepší imunitní systém.

Relaxace po sportu

Před sportovním výkonem je důležitá příprava, a to ve fázi protahovací, kdy tělo pomalu připravíme na fyzickou aktivitu. Čím vyšší fyzický výkon Vaše tělo bude podávat, tím důležitější je příprava a následná relaxace.

Jaké druhy fyzické relaxace lze využít?

  • Správné dýchání a meditace. Dechová cvičení jsou ideálním způsobem, jak se zbavit napětí organismu. Ideální dýchaní je tzv. plné dýchání, které se užívá při józe a má spousty zdravotních benefitů jako je například bolení hlavy a ztuhlých zádových svalů.
  • Vyzkoušet můžete nějaké jógové polohy, pomocí níž protáhnete i svaly, o kterých ani nevíte, že ve Vašem těle jsou.
  • Protahování těla odlišnými pohyby oproti přípravnému protahování.
  • Sportovní masáže, sauny a wellness pobyty – Skvělé tipy na masáže a pobyty za skvělé ceny najdete na slevových portálech s jednotlivými cenovými nabídkami včetně recenzí. Masáže si lze dělat i doma, a to pomocí k tomu určených olejů a mastí s chladícím nebo hřejícím účinkem. Zakoupíte je v lékárnách a drogeriích.
  • Spánek minimálně 8 hodin denně.
  • Sprcha a horká koupel pomocí koupelových olejů s vonnou svíčkou.
  • Správná strava plná přírodních vitamínů, minerálních látek, vlákniny, bílkovin a složených sacharidů.

Je jen na Vás, který druh relaxace zvolíte, ale nezapomeňte si vždy najít chvíli pro sebe po každém cvičení a sportovním výkonu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *