Jaké fitness pomůcky pořídit na domácí trénink

Vytvořeno |

Procvičit celé tělo můžete také doma a vystačíte si s fitness vybavením, které snadno pořídíte za dostupné ceny. V dnešním článku se podíváme, jaké fitness pomůcky stojí za to pořídit a bude se jednat o dobře investované peníze. Cvičit mimo posilovny a sportoviště je pro někoho možná novinkou, ale sami si brzy vyzkoušíte, že odcvičit intenzivní, kvalitní trénink můžete i na podložce před televizí, s jednou jednoruční činkou, švihadlem a expandéry.

workout home

Fitness vybavení, které nesmí chybět při domácím tréninku

1. Švihadlo

Švihadlo je skvělý způsob zahřátí a rozcvičení, ale také jako vhodná fitness pomůcka na kardio trénink. Přeskok přes švihadlo se řadí mezi sportovní aktivity, při kterých spalujete nejvíce kalorií. Při skákání navíc zlepšujete vytrvalost a fyzickou kondici a posilujete lýtkové svaly.

2. Expandéry, posilovací gumy

Expandéry a posilovací gumy jsou jednou z nejlevnějších fitness pomůcek, které stojí za to mít doma. Procvičíte s nimi celé tělo, sval je díky gumě stále pod napětím a Váš trénink to posune na další level. Na trhu jsou posilovací gumy s různým odporem, doporučuji pořídit alespoň 2 až 3 různé.

3. Jednoruční činky

Ženám budou stačit dvoukilogramové činky, pro muže bude na místě objednat těžší jednoruční činky, ideální volbou je pořízení nakládacích jednoručních činek, u kterých můžete libovolně měnit váhu během tréninku. Jednoručními činkami procvičíte všechny svalové skupiny (bicepsové zdvihy, tricepsové extenze, přítahy v předklonu, dřepy s činkou, rumunské mrtvé tahy, tlaky na ramena nebo tlaky či rozpažky na prsní svaly apod.). Nejlevnější jednoruční činky koupíte se slevovým kódem Hop Sport.

4. TRX

TRX neboli závěsný systém je dokonalý fitness nástroj k procvičení celého těla. Cenově se pohybuje výš než předchozí vybavení, ale na trhu narazíte také na levnější varianty TRX, které nejsou originálem, ale poslouží úplně stejně. Na TRX procvičíte všechny svalové skupiny, zlepšíte stabilitu a střed těla a také koordinaci a rovnováhu, vytrvalost a sílu.

5. Ostatní

Do ostatního fitness vybavení patří například gymnastický míč, který se může stát také částí Vašeho domácího tréninku. Také pořízení Bosu (takzvaný „půlmíč“) není k zahození, ovšem pořizovací cena je už vyšší. Kettlebelly jsou také dražší záležitost, pokud kupujete především těžší váhy, ale může je vystřídat jednoruční činka, která kettlebell dokonale zastoupí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *