Jak zůstat pozitivní v době Covid 19

Vytvořeno |

Opět přichází doba plná negativních zpráv, plná finančních problémů, často i zdravotních problémů a především doba strachu, která je způsobená především mediálním tlakem, který nás každý den zasypává špatnými zprávami s katastrofálními scénáři, které často nejsou tak černé, jak je média prezentují. Je doba, kdy opatrnost je na místě a dodržování vládních předpisů je nezbytné, ovšem není to doba, kdy musíme žít ve strachu a negativní „bublině“. Úsměv nestačí? Naopak, stačí úsměv, který zlepší náladu nejen Vám, ale také ostatním.

Covid 19 - zůstaň pozitivní

Usmívej se a zůstaň pozitivní

Jeden úsměv může zlepšit den každému, komu tento dárek od srdce věnujete. Každý den stojí prodavačky osm hodin za pokladnou, svým příjemným a pozitivním pozdravem, poděkováním a popřáním hezkého dne dodáte prodávajícímu energii a lepší náladu. Usmívejte se stále, zůstávejte pozitivní a hledejte radost v maličkostech.

Jak si udržet úsměv a pozitivní náladu

Udržet se celý den šťastný je často obtížným úkolem, ale dám Vám pár tipů, které Vám pomohou k celodennímu úsměvu.

– Nesledujte média – přečíst si novinky o vydaných opatřeních a vládních nařízeních je nutné, ovšem trávit celý den u televize se zapnutými zprávami Vám přinese akorát pěknou dávku strachu. Nesledujte zprávy, které často obsah titulkují hrozivým názvem, který Vás vyděsí, aniž byste četli obsah.

– Deník vděčnosti – zapisujte si každý den do svého deníku vděčnosti (poslouží obyčejný list papíru) věci, události, za které jste daný den vděčný. Stačí maličkosti, příkladem je potěšení svého blízkého, odcvičení třicetiminutového domácího tréninku či úklid bytu. Jít spát s pocitem, že se Vám daný den vydařilo hned několik věcí, Váš spánek zkvalitní a místo nočních můr budete mít sladké sny.

– Zůstávejte s blízkými – sociální kontakt by měl být omezen, ale v rodině zůstávejte poblíž svým blízkým. Vymyslete nějakou společnou aktivitu, která Vás odpoutá od reality, například společná procházka v přírodě, hraní deskových her nebo sledování oblíbeného filmu či seriálu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *