Jak docílit splnění novoročního předsevzetí s dietou

Vytvořeno |

Novoroční předsevzetí se dávají každým začátkem nového roku, nejčastěji se jedná o přestání s kouřením, zvýšením pracovní morálky, dokončení a zlepšení výsledků ve škole a zejména o začátek zdravého životního stylu a start diety. Mít předsevzetí shodit pár přebytečných kil má každoročně mnoho lidí, ne každý to však vydrží a přebytečné kilogramy shodí. Většina končí po měsíci, jsou tací, kteří „házejí flintu do žita“ už po prvním týdnu. V dnešním článku se podíváme na tipy, jak docílit splnění novoročního předsevzetí s dietou a udržet si perfektní, vysněnou váhu po celý rok.

Novoroční předsevzetí

Jak na dietu od ledna

Začít žít zdravým životním stylem a stravovat se zdravě bychom měli po celý rok bez čekání na nový rok, na leden. Ovšem začátek nového roku je skvělý impuls něco změnit, proto pokud patříte do skupiny lidí, kteří začínají v lednu s dietní stravou za cílem zhubnout, tento článek je Vám šitý na míru. A jaké tipy Vám tento článek nabídne?

Najděte si trenéra – pokud bojujete s disciplínou, najděte si trenéra/výživového poradce, který Vám nastaví správný jídelníček, případně také tréninkový plán a bude nad Vámi držet pevnou ruku. Protože každý trenér nebo výživový poradce něco stojí, o to více budete mít motivace se nevzdat a „nevyhodit peníze oknem“. Trenér Vám poskytne nejen přesný plán šitý na míru, ale také podporu. Při výběru hledejte zkušené trenéry s výsledky, ale také s dobrými vlastnostmi a povahou, která Vám vyhovuje. Trenér a klient si musí především rozumět po lidské stránce, aby došlo k upřímnosti z obou stran a spolupráce měla smysl.

Stanovte si cíl a odměnu – mít předsevzetí shodit kilogramy je skvělý začátek, je však důležité definovat přesný cíl včetně přesného stanovení cílové váhy a data, kdy k tomu má dojít. Každý splněný cíl si také žádá odměnu, člověk je poháněn motivací, proto se nezapomínejte také odměňovat. Odměnou může být nějaké fitness oblečení, nové plavky či jakýkoli jiný dárek.

Podělte se s přáteli – aby Vám motivace a disciplína vydržela po celý rok, podělte se o své cíle s přáteli a rodinou, který Vás budou na Vaší cestě nejen podporovat, ale také motivovat a Vy se ze strachu z neúspěchu a ponížení nevzdáte.

Tohle jsou tři základní rady, kterých můžete využít na své cestě ke své vysněné postavě a proměnit novoroční předsevzetí ve skutečnost. Každý jsme svého štěstí strůjce, a proto záleží pouze na nás, jak své štěstí a život uchopíme a jakým směrem se vydáme. Doporučuji se vydat směrem zdravého životního stylu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *