Co si uvědomit při koupi psa

Vytvořeno |

CO VŠE ZVÁŽIT PŘI POŘIZOVÁNÍ PSA?
Mít domácího mazlíčka je dnes světovým fenoménem. Psi jsou mezi nejoblíbenějšími domácími zvířaty, a i když je s nimi zábava, při pořízení takového pejska musíme myslet hlavně prakticky a zodpovědně.

Co zvážit při koupi psa

ČÍM TEDY ZAČÍT?
Nejdříve si musíme v hlavě urovnat pár věcí. Ta nejdůležitější je, jestli máme na pejska vůbec čas. Hlavně na štěňátko, se kterým by měl být člověk co nejvíce, aby ho naučil základním návykům, jako je venčení, chození na vodítku nebo chování. Pokud čas není, tak na štěně ani nemyslete, pokud tedy nemáte někoho, kdo by vám ze začátku pomohl. Někdy je těžké skloubit práci s chovatelstvím.

PEJSEK POTŘEBUJE SVŮJ PROSTOR
Za druhé to je prostor. Rasa pejska by se měla vybírat podle toho, kde vlastně bude. Je jasné, že pokud máte malý podkrovní byteček v centru města, nebudete si pořizovat psa, který patří na velkou zahradu k domu. Stejně tak jsou psi, kteří potřebují hodně pohybu, a tak se musíte taky porozhlédnout, jestli se u vás dá s pejskem jít někam, kde může volně běhat a hrát si.

PENĚŽNÍ STRÁNKA VĚCI
Další věcí, kterou je určitě nezbytné si promyslet, je ekonomická stránka věci. Pejsek také něco stojí, jeho pořízení, nějaké to vybavení a hračky, žrádlo a v neposlední řadě také to, co se mu podaří rozkousat, než ho naučíte, co smí a co nesmí.

VÝCVIK JE ZÁKLAD
Rasu si také vybíráme podle toho, jak umíme s pejsky pracovat, jestli jsme ochotni je pořádně vycvičit a v některých případech s nimi chodit i na cvičák. Některé rasy tvrdý výcvik přímo vyžadují, protože takový nevychovaný pejsek může způsobit jak velké škody, tak i zranění. Rasu také vybírejte podle toho, jestli máte děti nebo ne. Existuje hodně druhů psů, kteří jsou k dětem přímo dělaní.

POZOR PŘI KOUPI!
Pokud máte všechny věci pořádně promyšlené, můžete přejít ke koupi psa. Tady je jen na vás pokud chcete pejska z útulku nebo z chovatelské stanice, jestli chcete pejska s papíry nebo bez nich, peněžní stránka věci a podobně. Důležité je s majitelem probrat všechny důležité věci, zdraví pejska, očkování, odčervení, krmení, pokud je pejsek nějak jinak nemocný a nakonec peníze. Na internetu si můžete prohlédnout orientační ceny dané rasy nebo se popřípadě poptat někoho, kdo tomu rozumí, aby vás majitel „neoškubal“.

No a po absolvování těchto všech věcí už se můžete radovat z nového přírůstku do rodiny. S pejskem si užijete spoustu legrace a hezkých chvil. Nemyslete si však, že je to jen tak! Nezapomeňte, že kupovat pejska jako dárek, není úplně nejlepší nápad, pokud nejste s danými lidmi předem domluvení. Nevěřili byste, kolik pejsků pojmou po každých Vánocích útulky a chovatelské stanice. Mít psa je velká zodpovědnost a každý by si to měl před koupí psa uvědomit.

Po pořízení psa budete potřebovat koupit i krmení nebo hračky, s tím Vám pomůžou online obchody Krmeni.cz, Zoohit.cz a Superzoo.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *