Výhody a nevýhody elektrokola

Vytvořeno |

Zajímáte se o nové trendy? Co si myslíte o elektrokolu, je to vhodný dopravní prostředek pro starší nebo je vhodný pro všechny věkové kategorie? Jaké jsou jeho výhody a nevýhody oproti obyčejnému kolu bez motoru?

Výhody a nevýhody elektrokola

Začneme elektrokolem a to jeho výhodami. Hlavní výhody elektrokola jsou, že vám pomáhá tam, kde už na to vaše síly a kondice nestačí, to znamená v kopcích nebo na konci dlouhého celodenního výletu, kdy už vám síly dochází. S pomocí elektrokola tedy šlápnete a ujedete dvojnásob cesty než na obyčejném kole. Jedno nabití vašeho elektrokola vydrží přibližně mezi 60-120km. Jakou my vidíte největší výhodu? Tou je právě jízda do kopců. Zvládnete vyjet kamkoliv, kam vám dříve síly nestačily, a ještě vám zbyde energie na vtipné chvíle, kdy už by vás normálně přešla chuť. Užijete si tak výlet trošku jinak. Elektrokola mají stejně jako klasická kola převody, řetěz a šlapátka, to znamená, že vám motor se šlapáním pouze pomáhá a vy si přidáváte, či ubíráte, přesně tam, kde je potřeba. Můžete si vybrat, zda si motor vypnete úplně a pojedete tak na svůj plný plyn nebo ne.

Jednou z nevýhod je vyšší hmotnost elektrokola ve srovnání s klasickým kolem. Hmotnost elektrokola navyšuje motor a baterie, avšak vy vyšší hmotnost pocítíte pouze v případě, že si zcela vypnete motor. Tuto situaci si volíte pouze vy sami, nebo se vám to může stát v případě vybití elektromotoru. Díky stále větší popularitě elektrokol, existuje již po okolí mnoho dobíjejících stanic, kde si lze povětšinou zdarma své kolo dobít. Motor elektrokol je omezen na rychlost jízdy max 25km/hod z důvodu legislativy, která elektrokolo stanovuje jako jízdní kolo, tedy určené pro jízdu po cyklostezkách a silnicích. Chcete-li jet rychleji, motor se vám plynule odpojí a vy pokračujete v jízdě sami. Ceny elektrokol se pohybují mezi 20000 Kč až klidně i 160000 Kč. Průměrná cena elektrokola, které již splní vaše cestovní očekávání se odvíjí okolo 35000 Kč. Cena a výběr se odvíjí od toho, jaké představy a plány ohledně vašeho elektrokola máte. Nemusíte se bát zdravotních omezení, kil navíc nebo dítěte v sedačce. S elektrokolem je toto vše hračka. Výdrž baterie vám hlídá chytrý elektropočítač, který vás informuje o kapacitě baterie souměrně k vaší rychlosti. Rychlost elektrokola je řazena do několika levelů od eko levelu po turbo level v kopcích.

Nezapomeňte, že díky vyšší hmotnosti elektrokola je manipulace trošku těžší, a proto dbejte zvýšené opatrnosti vaší jízdy. Váháte z nákupem elektrokola? Neváhejte a využijte elektrokolo k zapůjčení a vyzkoušejte si ho na vlastní kůži.

Elektrokola koupíte mimo klasické obchody s jízdními koly už i v normálních elektrech. Využijte například naše slevové kódy Alza a ušetřete několik tisíc při koupi elektrokola.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *