Zdraví prospěšné návyky pro každý den

Vytvořeno |

V dnešní uspěchané době je občas problém zastavit se a najít si čas jen pro sebe a svou psychickou stránku. Spousta lidí tuto věc pochopí až když se jim začne život sypat jako domeček z karet. Nedávno jsme si díky karanténě několik takových věcí uvědomili, ale jak a jaké návyky bychom měli dodržovat i po ní? Pojďme si ukázat pár maličkostí, ze kterých si můžeme vytvořit zdraví prospěšné návyky.

2313324

1. S dostatkem energie se to lépe táhne

Ať už po internetu koluje teorií kolik chce, stůjte si za tím, že zdravá snídaně je naprostý základ. Zdravá znamená nutričně vyvážená porce, která vám dodá energii na celé dopoledne. Nezáleží na tom, jestli máte rádi slané nebo sladké, ale vždy by měla obsahovat dostatek bílkovin a přidat můžete i hrstku ořechů. S cukry to příliš nepřehánějte, přispěly by vám k ranní únavě. Nezapomeňte ani na vitamíny v podobě ovoce a zeleniny, a kávu zkuste alespoň někdy vyměnit za zelený čaj.

2. I malý pohyb se počítá

Nebojte, nemáme na mysli ranní běh při východu slunce. Stačí krátké protažení v posteli, které vašemu tělu dá najevo, že už je opravdu čas vstát a začít fungovat. Pokud se cítíte na víc, vyzkoušejte jógu. Uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe.

3. Pozitivní start dne

Moderní technologie už k nám tak nějak patří, ale zapínat je hned po probuzení má dopad na celý váš den. Pokud tedy sotva otevřete oči a přečtete si ne zrovna dobrou zprávu, s největší pravděpodobností vás to rozhodí a poklidné ráno je pryč. Raději si užijte prvních pár minut jen sami se sebou, nebo s rodinou.

4. Nezapomínejte na své záliby

Tato informace vám možná zní jako naprostá banalita, ale teď vážně. Jak často se věnujete něčemu, co jednoduše milujete? Sport, na který už dávno není čas, pečení, posezení s přáteli, čtení.. nebo snad psaní? Zkrátka i na první pohled naprostá maličkost vám může zpříjemnit život, protože právě ten se na maličkostech staví.

5. Každodenní rituál klidu

Během pracovního týdne (a někdy i během víkendu) se stává, že si na sebe během svých povinností úplně zapomenete udělat čas. Pokud poznáváte, že jde i o váš případ, nebojte si vepsat do diáře, že vás večer čeká vaše oblíbená pleťová maska a pár stránek knihy, kterou máte rozečtenou už pěkně dlouho. Taková půl hodinka denně naprostého odpočinku dokáže zatočit s každodenním stresem!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *