Ekologická menstruace? Znáte nové menstruační trendy?

Vytvořeno |

Menstruace je běžnou součástí života každé ženy. Od dnů, kdy si ženy vkládaly do kalhotek mech, listy nebo kousky látek jsme již trochu pokročili, ačkoliv některé dnes používané menstruační pomůcky možná z těch pradávných trochu vycházejí. Pojďme si tedy udělat trochu jasno v dostupných pomůckách. 

Pomůcky pro menstruaci
  • Klasické vložky a tampony – jedná se určitě o stále nejrozšířenější pomůcky, které jsou snadno dostupné a je jich mnoho druhů. Ovšem tampony i vložky jsou často bělené chlórem a napuštěné látkami, které mají odstraňovat zápach. Ženy, které trpí menstruačními bolestmi by možná měly vyzkoušet jiný druh pomůcek, případně si připlatit a koupit vložky nebělené. Bohužel vložky bělené i nebělené za námi zanechávají poměrně velkou stopu v přírodě. Stejně jako dětské papírové pleny se velmi špatně rozkládají. 
  • Látkové vložky – ano, zde se trochu vracíme k těm látkám v kalhotkách, ale věřte, že dnes látkové vložky už o mnoho pokročily a dají se koupit v různých barvách, velikostech a s připínacími patenty. Nevýhodou je ovšem jejich praní
  • Menstruační kalíšek – kalíšky jsou vyrobeny z lékařského silikonu, který není závadný a ženám jeden kalíšek vydrží až 15 let, což je v porovnání s běžnými vložkami velká finanční i přírodní úspora. Kalíšků je na trhu nepřeberné množství značek, tvarů, barev i velikostí. Vyberou si tak ženy po porodu, ale i dívky bez sexuálních zkušeností. Kalíšek ženám často vydrží i 12 hodin, nemusí tedy řešit menstruaci ani v práci. Nevýhodou ovšem bývá, že ne každý kalíšek ženě sedne a někdy jich musí vystřídat i několik než najde ten nejvhodnější. Zavádění kalíšku chce trochu tréninku, ale dá se to naučit. Kalíšek koupíte ve své oblíbené lékárně DrMax nebo jiné.
  • Menstruační kalhotky – jedná se o speciální kalhotky vyrobené z vysoce savého materiálu, který odvádí vlhkost od pokožky. Součástí je i speciální technologie, která pohlcuje zápach. Na výběr jsou druhy pro slabší i silnou menstruaci. Kalhotky vydrží celý den a večer je vyperete jako běžné spodní prádlo.
  • Mořská houba – tato pomůcka je zcela přírodní a používá se stejně jako tampon. V nabídce je v bělené i přírodní variantě. Ta přírodní sice není úplně bílá, ale stále obsahuje minerální látky z moře. Houba má životnost 6 měsíců a čistí se v solném roztoku. 
  • Volná menstruace – zde vlastně nemluvíme o žádné menstruační pomůcce. Žena prostřednictvím svých myšlenek naprogramuje tělo, aby vypouštělo krev pouze ve vhodnou dobu, který je v momentě, když žena sedí na záchodě. K této formě menstruace je však zapotřebí trochu kuráže a hodně tréninku.

Díky nepřebernému množství pomůcek má dnes žena při svých dnech poměrně velké pohodlí a může být i ekologická, proto se nebojte změny a vyzkoušejte i nějakou netradiční pomůcku, třeba právě ta pro vás bude ta pravá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *