5 tipů, jak zařídit dětský pokoj pro školáka

Vytvořeno |

Když dítě začne chodit do školy, je potřeba přizpůsobit dětský pokoj. Z místa určeného výhradně na hraní musíte vyčlenit pracovní koutek se stolem pro psaní úkolů a přípravu do školy. Při této příležitosti je vhodné zapřemýšlet i nad dalším vybavením dětského pokoje. Přečtěte si 5 tipů pro zařízení dětského pokoje pro školáka.

13147

Prostorný psací stůl

Základem dětského pokoje pro dítě školou povinné je pořádný psací ten. Ten by měl nabízet dostatek místa pro položení učebnic, sešitů, penálu, notebooku a podobně. Pokud je dětský pokoj spíše menší místnosti, může být výhodné umístění stolu do rohu. Při přemýšlení o tom, kam stůl umístíte, vezměte v úvahu i zdroj přirozeného světla a snažte se vybrat takové místo, které je ve větší vzdálenosti od hracího koutku. Dítě tak lépe oddělí zábavu a povinnosti.

Osvětlení pro psaní domácích úkolů

Psaní, čtení a kreslení u psacího stolu vyžaduje dostatek světla. Většinou nestačí pouze stropní svítidlo, ale je potřeba přidat přímo stolní lampu. Zvolte takovou, která se dá nastavovat všemi různými směry pro přizpůsobení výšky i sklonu světla. Žárovku volte o svítivosti zhruba 50 lx a v neutrálním zabarvení světla.

Zdravotní židle

Čas strávený nad úkoly a učením se nasčítá a dítě u stolu sedí poměrně hodně hodin. Z toho důvodu je důležité vybrat dětskou zdravotní židli přizpůsobenou pro zdraví páteře. Výběr židle znamená velký rozdíl pro vznik či eliminaci případných dysbalancí. I přes nejlépe zvolenou židli se však snažte dítě přimět k aktivnímu pohybu, ať se nestane, že celé odpoledne prosedí ve zkroucené pozici za počítačem.

Dostatek úložného prostoru

S příchodem do školy přibývají nové povinnosti i předměty. Do dětského pokoje se najednou musí vejít učebnice, sešity, batoh a mnoho dalších nejrůznějších pomůcek. S tím pomůže pořízení větší skříně, výběr psacího stolu se zásuvkami či nejrůznější praktické pořadače.

Každý školák v dnešní době potřebuje i tiskárnu – ať už pro tisk pracovních listů nebo pro tisk studijních materiálů. Pokud se nevejde na psací stůl, zvažte koupu komody nebo menší skříňky, kde byste ji s potřebnou aparaturou umístili. Myslete i na to, že k tiskárně budete potřebovat vybavení jako kabely, kancelářský papír a tonery.

Kvalitní postel

Na první pohled postel přímo nesouvisí s nástupem do školy. V rámci pořizování nového vybavení však jde o něco, co si zaslouží pozornost. Ve školním věku se již hodí, aby dítě mělo klasické velké jednolůžko s kvalitním roštem a matrací. Díky tomu se dítě bude cítit nejenom více dospěle, ale zároveň uděláte velký krok i pro kvalitní spánek a dostatečnou regeneraci, která je klíčová pro proces učení.

Kde seženu kvalitní nábytek?

Při nákupu nezapomeňte využít naše slevové kupóny Asko Nábytek nebo slevové kódy Sconto a mimo koupi kvalitního nábytku navíc ještě ušetříte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *