Jak zvládnout online výuku

Vytvořeno |

Online (distanční) výuka bez přítomnosti v učebnách může být pro někoho velkou výhodou především z pohledu úspory času z dojíždění do školy a také z pohledu většího pohodlí, přeci jen s notebookem na pohovce a kávou v ruce bude poslouchání přednášky pohodlnější. Ovšem je také mnoho negativních stránek distanční výuky, které musíme zvládnout a kterým musíme čelit. Online výuka vyžaduje především disciplínu a odhodlání od Vás od studentů a také skvělou komunikaci mezi profesory a studenty, nehledě na rychlé doručování materiálů, podkladů a informací. Jak zvládnout online výuku a úspěšně vykonat všechny zkoušky a splnit všechny předměty? V dnešní článku se dozvíte pár tipů, které Vám můžou pomoci.

Online výuka

Tipy, jak zvládnout distanční výuku

1. Disciplína

Jedním z nejdůležitějších bodů je disciplína. Pokud nemusíte být osobně přítomní na hodinách výuky, je těžší se připojit k online výuce a být po celou dobu přednášky či cvičení pozorní a soustředění.

2. Plán

Na začátku studia je nutné si stanovit a sepsat plán nejen probíhajících hodin v týdnu, ale také vykonávání dílčích úkolů a projektů. Tento plán si poté dejte na viditelné místo a dodržujte každý bod.

3. Spolužáci

Být v kontaktu nejen s vyučujícími, ale také se svými spolužáky je také velmi klíčové. Dnešní doba nám umožňuje skvělé propojení lidí online formou, proto se co nejdříve spojte se svými spolužáky, s kterými můžete konzultovat zadané úkoly a projekty a vzájemně si pomoci.

4. Denní dílčí úkoly

Vykonáváním a splněním denních dílčích úkolů předejdete k nahromadění velkého množství úkolů, které poté nebude pro Vás zvládnutelné. Proto nepodlehněte prokrastinaci a postupně postupujte na zadaných projektech.

Většina studentů na vysokých školách je už pracujících (minimálně na brigádách), proto zůstat online je pro všechny výzvou a raději by volili strávit čas v práci či na brigádě. Proto je důležité správné nastavení učebního plánu, který bude poctivě plněn po celý semestr. Online výuka je složitá nejen pro studenty, ale také pro profesory a vyučující, kteří můžou být také staršího věku a online forma výuky je pro ně zcela cizí, proto musíte zůstat co nejvíce ohleduplný a snažit se přizpůsobit této distanční výuce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *