Saunování jako lék na dlouhověkost

Vytvořeno |

Stále více lidí v dnešní době žije podle zdravého životního stylu, jehož součástí je samozřejmě pravidelné saunování. Sauny si získávají čím dál větší oblibu, avšak nejedná se o novodobý objev. První zmínky jsou datovány již v 11. století a původně se slovo sauna vyslovovalo jako sow-nah, což v překladu z finštiny znamená lázeň. Pravidelné saunování má blahodárné účinky na lidský organismus a celkový psychický stav člověka. Princip saunování je založen na důkladném prohřátí celého těla a jeho následném prudkém ochlazení, které zpravidla probíhá v ochlazovacím bazénku, který má teplotu vody v rozmezí 8°C – 12°C. Pokud máme saunu, či infrakabinu doma a nemáme ochlazovací bazének, můžeme použít studenou sprchu. Někteří lidé taktéž využívají venkovní studení vzduch, nebo sníh.

Sleva na infrasauny

Jaké jsou druhy saun?

Infrasauna
Teplota v infrasauně se zpravidla pohybuje v rozmezí 40°C – 60°C, což je ideální pro ty, kdo nemají rádi příliš vysoké teploty. Tenhle typ sauny je vyhříván speciálními infrapanely, díky kterým infračervené záření proniká do tělových tkání. Infrasauny mají příznivý vliv na detoxikaci organismu, posílení imunitního systému, hubnutí, léčbě kvasinkové infekce, ekzému a lupénky, vylepšení nespavosti, uvolnění a relaxace namožených svalů a celkovému psychickému zdraví člověka. Infrasauny se těší velké oblibě a jsou k vidění čím dál častěji v domácnostech, což je výhoda pro ty, kdo si chtějí odpočinout a relaxovat, ale nechce se jim nikam cestovat. Pořizovací cena do domácnosti není taktéž příliš vysoká.

TIP: Infrasaunu můžete mít i doma. Využijte při nákupu náš slevový kód Marimex a ušetřete při koupi infrasauny.

Finská sauna
Velice oblíbený typ sauny převážně pro milovníky vysokých teplot. Teploty v této sauně, která je původem z Finska, se pohybují v rozmezí 75°C – 110°C a vlhkost vzduchu je pouze mezi 3% – 12%, což znamená, že vzduch v ní je suchý. V sauně se doporučuje strávit 10 až 15 minut a poté tenhle proces ještě alespoň dvakrát opakovat. Přestávka mezi jednotlivými cykly by měla být alespoň 10 až 20 minut, aby se Vaše tělo uklidnilo. Po každém saunování je důležité ochladit se v ochlazovacím bazénku, či pod studenou sprchou. Nesmíme zapomínat ani na pitný režim, který je při pobytu ve vysokých teplotách velmi důležitý. Díky vysokým teplotám a následnému pocení naše tělo zbavujeme toxinů. Finská sauna působí jako prevence proti chorobám, posiluje imunitní systém a regeneruje organismus. Tenhle typ sauny je nebezpečný pro lidi s vysokým krevním tlakem.

Biosauna (aroma sauna)
Teplota v biosauně se pohybuje v rozmezí 50°C – 60°C a vlhkost vzduchu je okolo 30% – 60%, což je ideální pro ty, kdo nemají rádi příliš suchý vzduch a vysoké teploty. Doporučená doba pobytu v biosauně je 10 – 15 minut, ale vždy záleží na tom, jak se cítíte. Součástí bývají vonné esence v podobě bylinek a aromatických olejů. Biosauna posiluje srdce, regeneruje svaly, zlepšuje prokrvení kůže, čistí póry a vyhlazuje pleť, pomáhá při alergiích, posiluje kardiovaskulární systém a pomáhá proti stresu. Do sauny vcházíme nazí a uložíme se na prostěradlo. Ideální pozice je leh.

Solná sauna (Haloterapie)
Součástí sauny jsou solné cihly, či solné panely. Jedná se tedy o vdechování vzduchu se solnými částicemi, což velmi prospívá dýchacím cestám a pleti. Pobyt v solné sauně bývá velmi příjemný i díky nižším teplotám, které bývají okolo 50 stupňů Celsia. Solná sauna přispívá k uvolnění celého těla, chrání pokožku před stárnutím a detoxikuje organismus. Haloterapie pomáhá lidem, kteří trpí na astma a ekzémy, včetně toho atopického. Inhalace čistí dýchací cesty a plíce. Díky pobytu v solné sauně vstřebáváme minerální látky, jako jsou vápník, hořčík, jód atd. Tyto látky hrají důležitou roli v prevenci alergií a zánětu průdušek a plic.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *