Jak si udržet rodinnou pohodu v čase pandemie

Vytvořeno |

Omezení spojená s šířením onemocnění COVID-19 jsou v podzimních měsících opět aktuální a pocit rozvolněnosti a svobody z léta je nenávratně pryč. Stává se tedy, že doma trávíme mnohem více času, než jsme byli dříve zvyklí. V takové situaci se může snadno stát, že i v sebepoklidnějším domácím prostředí může vzniknout prostor pro jisté napětí, nesoulad či dokonce hádky. Jak si doma zachovat pohodu a klid?

women practicing elbow salute

Buďte kreativní

Nastal ideální čas pustit se do drobných úprav bytu, na které doposud nebyl čas! Popusťte uzdu své kreativity a udělejte si ve vašem příbytku pár drobných změn, díky kterým se budete cítit lépe a nabydete pocitu dobře odvedené práce. Není totiž nic horšího než pocit ztraceného a nevyužitého dne. Vraťte se k činnostem, které jste dříve měli rádi a léta jste je zanedbávali. Pokud se do ničeho velkého nechcete pouštět, kupte si plastelínu a vyrobte si něco hezkého jako když jste byli malí. Hrátky s plastelínou jsou balzámem na duši.

Jde se péct

Bude to znít jako klišé, ale kdy jindy než teď je možné upéct si báječný domácí chléb? A když se na první pokus nepovede, nevadí – zkoušejte, inovujte. A kdoví, možná si začnete péct vlastní chléb i později, až vše bude ve starých kolejích.

Zábava i vzdělání

Je důležité neusnout na vavřínech a nedopustit, aby vaši domácnost ovládl stereotyp a nuda. Bavte se! Vytáhnete starou deskovou hru, zahrajte si po dlouhé době karty, rozečtěte dobrou knihu nebo si pusťte film, na který se už dlouho chystáte. Na internetu je v současné době množství online kurzů, mnoho z nich je poskytováno zdarma. Využijte této příležitosti a vzdělávejte se. Můžete tím zvýšit svou konkurenceschopnost na trhu práce. Kromě dobrého pocitu ze sebe sama můžete získat povýšení či lepší pracovní pozici!

Příroda a procházky

I když jsou v této doby velmi omezeny možnosti zábavy a volnočasových aktivit, stále můžete vyrazit do přírody. Nejlepší je vyhnout se známým turistickým oblastem a navštívit třeba obyčejný les, který si pamatujete z mládí. Budete nadšeni a vaši blízcí také.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *