Bitcoin v časech koronaviru

Vytvořeno |

Skutečnost, že pod označením Bitcoin se skrývá digitální měna, je dnes všeobecně známá. Stejně tak ji lze označit i přívlastkem elektronická nebo virtuální. Veškerá činnost a komunikace spojená s touto měnou se děje ve velké P2P síti, do které jsou připojeni uživatelé i těžaři. Bitcoin byl ještě v nedávné době doporučován v praxi jako zlato, přičemž se předpokládalo, že v časech, kdy se zhorší ekonomická situace, si bude držet svoji hodnotu. Byly tyto naděje oprávněné?

Investice do kryptoměn

Začátek koronavirové krize bitcoinem lehce otřásl

Koronavirová krize představuje skutečný prubířský kamen i pro existenci bitcoinu. V dané spojitosti je nutné podotknout, že v souvislosti s jejím propuknutím své majitele příliš nepotěšil. Kdežto cena zlata začala růst, bitcoin následoval akciové trhy a začal klesat. Z tohoto vývoje je možné odvodit informaci, že je s akciovými a investičními trhy propojen více, než se původně předpokládalo. Postupem času však začaly ceny zase růst.

Investice do bitcoinu se v těžkých časech jeví jako smysluplné

Proč je možné i přes uvedené výhrady předpokládat, že investice do bitcoinů je i dnes smysluplná? V první řadě je nezpochybnitelné, že s koronavirem je spojená nepřetržitá nejistota, která je vlastní i kryptoměnám. Vývoj situace dále napovídá, že bude nutné sáhnout ke kvantitativnímu uvolňování v celé řadě podob. Centrální banky budou muset přistoupit k emisím peněz, což bude mít za následek růst inflace, bitcoin se v důsledku toho může proměnit v účinnou skrýš před jejími dopady. Ať již tu koronavirus zůstane, nebo nikoli, je jisté, že řada lidských činností se v časech, které přijdou, bude odehrávat online. Rovněž tato skutečnost může výrazně přispět k rozvoji kryptoměn. Řada těžebních společností se navíc aktivně do boje proti COVID-19 zapojila, když poskytly své platformy k výpočetním operacím a organizují projekty na pomoc obětem pandemie, což celému trhu s kryptoměnami slouží ke cti.

Chcete začít investovat do Bitcoinu a kryptoměn?

Doporučujeme využít směnárnu Binance, který je největší a dlouhodobě nejstabilnější. Registrace a vložení peněz přes platební kartu je opravdu jednoduché.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *