Vyměňte klasické žárovky za LED svícení

Vytvořeno |

Svícení za pomoci LED diod je velmi moderní a perspektivní záležitost. Ušetří vaše peníze i životní prostředí, protože mají delší životnost, jejich spotřeba elektrické energie je nižší a jejich likvidace je ekologičtější, než likvidace klasických vláknových žárovek.

Použití LED diod je velmi variabilní. Pokud máte doma již svítidla a nehodláte je měnit, stačí se podívat, jakou mají objímku a můžete si vybrat žárovku dle chromatičnosti barvy světla, tvaru svítidla a podle toho jak silné svícení potřebujete.

LED svícení

LED panely a trubice

Pokud vybíráte svítidla nová, zamyslete se nejdříve k jakému účelu mají sloužit a do jaké místnosti je potřebujete. Pokud chcete funkční světlo do kanceláře nebo do provozu, je dobré sáhnout po trubicích a LED panelech, které jsou jednoduchého vzhledu a nahrazují dříve používané zářivky. Jejich vzhled je nekonfliktní a barva vyzařovaného světla bývá denní bílá, která je velmi blízká přirozenému světlu. Podpoří tak aktivitu a potlačí pocit únavy.

Nástěnná svítidla

Vybavujete koupelnu nebo vstupní chodbu? Hledejte mezi nástěnnými svítidly nebo zrcadly, která mají světlo integrované. Ušetříte tím místo a nebude vám nikde překáže lampa. Světlo LED diod by mělo být studené bílé, aby nepotlačovalo přirozený tón pleti, což ocení zejména ženy při líčení.

LED pásky

LED pásky jsou skvělou volbou pro LED svícení. Jsou variabilní a lze je krátit dle individuální potřeby. Umístit je můžete pod zábradlí na schodišti a mít tak bezpečnostní svícení, které je možné tlumit. Nebudete proto oslněni ostrým světlem a ušetříte své oči nepříjemného a nezdravého šoku, například při cestě na toaletu.

Skvělou volbou jsou LED pásky, pokud chcete osvětlení ve skříních či na policích. LED pásky v policích knihovny zútulní prostor a navodí intimní atmosféru v obývacím pokoji nebo ložnici. Nezapomeňte zvolit barvu vyzařovaného světla teplou bílou, která vám pomůže relaxovat a nenaruší váš spánek.

Pokud hledáte alternativu k osvětlení u sledování televize, dají se LED pásky umístit i za televizní přijímač. Umístěním pásku na spodní rám obrazu, vytvoříte rafinované osvětlení. 

Designové LED žárovky

Poslední léta jsou velmi oblíbené LED Bulb žárovky, které jsou poctou Thomasu Edisonovi. Hledejte pod názvem Retro žárovky nebo industriální osvětlení. Najít můžete velké koule, úzké podobné zkumavkám nebo tvar, jaký měla žárovka na svém počátku. Kouzlo těchto designových kousků spočívá v použití moderní technologie, díky které je LED dioda upravena do podoby vlákna. Věší se nejčastěji na dlouhém kabelu s objímkou.

Chytré osvětlení

Jedná se o novinku ve světě svícení a pořizovací náklady jsou poměrně vysoké. Je to osvětlení, které pořizujete do celého bytu nebo domu a ovládáte ho z jednoho místa. Osvětlení lze nastavit pro různé příležitosti a mezi nimi si vybírat. Nastavit můžete i časovač a rozsvěcet v bytě i za vaší nepřítomnosti, což se může hodit, pokud máte domácího mazlíčka, případně může odradit zloděje.

Princip spočívá ve vytváření různých světelných scén pro různé příležitosti. Při cvičení jógy navolíte tlumené světlo v barvě, která vám pomůže relaxovat. Jste vášnivým hráčem PC her, fanouškem filmů nebo hudby? Chytré svícení vám pomůže navodit tu správnou atmosféru. Ráno se může ve vaší ložnici pomalu rozednívat a večer naopak stmívat. Osvětlení se ovládá a nastavuje ovladačem nebo pomocí aplikace nainstalované do vašeho mobilního telefonu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *