Jak si zlepšit kvalitu spánku?

Vytvořeno |

Na kvalitě a druhu povlečení záleží. Znáte to oblíbené rčení ,,Jak si kdo ustele, tak si lehne?‘‘

Postel je místo relaxace, strávíme zde více jak polovinu svého života. Odpočíváme, přemýšlíme, čerpáme energii do dalšího dne, proto je potřeba si to místo udělat co nejlepší a nejútulnější.

Jak si zlepšit kvalitu spánku?

Jako základ potřebujeme kvalitní matraci. Výběr matrace bychom v žádném případě neměli podcenit. Není to je o tom přijít do obchodu a koupit první matraci, kterou uvidíme. Při výběru matrace zohledníme pohlaví, správné rozměry matrace, podklad pod matrací, naši váhu a fyzické zdraví a tvrdost matrace. Někdo má rád matraci tvrdou, někdo zase měkčí. Správně tvrdá matrace pomáhá předcházet bolesti zad a podporuje kvalitní spánek, proto mezi nejoblíbenější matrace patři paměťové matrace. Anatomické matrace podporují správné rozložení váhy těla a umožní tak všem svalům a kloubům dostatečný odpočinek. Inspirovat se matracemi můžete například v obchodě s nábytkem, kde zakoupíte nejen postele, ale i matrace. Za dobré ceny nakoupíte například na Asko-nabytek.cz.

Po výběru matrace přišel čas na polštář a peřinu.

Začneme výběrem polštář. Správný tvar polštáře výrazně ovlivní kvalitu spánku. Není nic horšího než se ráno probudit s bolavou krční páteří. Nepodceňujte výběr materiálu jako je peří, duté vlákno, hypoalergenní, anatomický, zdravotní nebo i ortopedický. Zdravotní polštář je označení pro výrobek, který je hodnocen podle zákona o zdravotních prostředcích. Anatomický polštář je tvarovaný podle lidského těla, a většinou je vyroben z přírodních materiálů nebo pěny. Ortopedický polštář je pouze výrobcem udaný fakt a nevztahují se na něj žádné zákony a normy. Polštář vybírejte podle tvaru, fyzického zdraví a vašeho pohodlí. Inspirujte se například na Scanquilt.cz, kde navíc máte při výběru polštáře možnost si regulovat výplň pomocí zipů. Jejích výrobky jsou nealergenní a nezpůsobují žádné alergie.

Ani výběr peřiny není jen tak. Peřinu vybírejte podle tloušťky. Záleží, jestli je Vám spíše horko nebo spíše zima. Pro někoho může být ideální volbou pořídit si tlustou a hřející peřinu na zimu a k tomu tenčí peřinu na letní období. Dalším bodem je výběr materiálu. Peřina na zimu by měla být z materiálu, který dobře drží teplo jako je vlna, peří a mikrovlákno. Na teplejší období se hodí například hedvábí. Pokud jste alergik, vhodný materiál pro Vás je umělé vlákno. Chcete-li porovnat více obchodů, zkuste se inspirovat slevami Topprosteradla.cz.

Kvalitní spánek je důležitý

A jako poslední je výběr povlečení. Povlečení je důležité nejen pro design ale hlavní je také výběr materiálu, abyste se cítili dobře. Jaké jsou druhy materiálu?

Bavlna – protože saje vlhkost, je měkká a hřeje. Není složitá na údržbu. Podobný bavlně je flanel, je jemný a měkký, vysoce saje vlhkost a izoluje teplo. Flanel je horší na údržbu. Satén – Je příjemný na dotek. Tento materiál Vás příjemně ochladí a proto není moc vhodný v zimním období. Krep – Jednoduchý na údržbu. Opět dobře saje a izoluje teplo. Mikrovlákno-V létě chladí a v zimě udržuje teplo. Má podobné vlastnosti jako bavlna. Len – vhodný pro alergiky. Měkký a přizpůsobivý. Opět chladivý materiál, který se hodí spíše na léto. Horší na údržbu. Vyzkoušet můžete i mikroplyšové povlečení, které má termoregulační schopnosti a je velmi příjemné na dotek. Rychloschnoucí.

To nejlepší nakonec. Pokud jste si vybrali materiál, teď už jen chybí doladit barvy a vzory tak, aby se Vám povlečení krásně vyjímalo ve vaší domácnosti. Všechny typy povlečení najdete na Rodinnebaleni.cz a Povlecemevas.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *