Jak si správně vybrat nové boty?

Vytvořeno |

Možná si to ani neuvědomujeme a bereme naprosto automaticky činnost našich nohou. Zamysleme se, věnujeme jim tu správnou péči?

Takzvaně na nohách jsme prakticky pořád. Kolikrát stojíme na nohách téměř celý den v práci, potom i doma a pořádně neposedíme. Naše končetiny musí unést celou naši váhu a proto bychom jim měli dát kvalitní péči každý den.

Jak si správně vybrat obuv? Návod na Pandakupony.cz

Základním bodem jak zásadně ulevit končetinám je výběr správné obuvi. Jak na to? Je třeba se zaměřit, kam budeme obuv nosit a jak často. Jinou obuv využijeme do práce, jinou na sport venku a outdoorové aktivity.

Změřte si správně svou velikost nohy a to ve stoje a s ponožkou nebo silonkou, které budete v dané obuvi využívat. Pro jistotu si změřte levou i pravou končetinu a pokud se Vám zdá, že je velkost každé končetiny jiná, nakupujte obuv podle delší a širší strany. Vždy si vybírejte obuv o něco větší, nikdy ne na těsno nebo menší a nejlepší je nakupovat obuv zejména odpoledne, kdy má naše končetina největší objem z celého dne. Máte-li problémy s plochou nohou například, pálením chodidel a jinými starostmi, přemýšlejte o vložkách do bot, zejména ženy s botami na vysokých podpadcích vložky do bot ocení.

Dalším bodem je materiál obuvi. Záleží opět na tom, jak budete obuv využívat. Textilní materiál – přírodní vlákna, vlna a další chemická vlákna, kožená obuv, voděodolná obuv nebo obuv z gumy, dále pak hmotnost obuvi a tvar podrážky. Pokud si nejste jisti, navštivte prodejnu obuvi osobně, nechte si poradit a případné zboží můžete poté zakoupit online z pohodlí domova se slevami navíc.

Jakmile máte tyto kroky za sebou je na řadě výběr výrobce a prodejce. Ten nesmíme podcenit. Vždy vybírejte pouze kvalitní osvědčené a certifikované výrobce, protože nesprávná a nekvalitní obuv může napáchat velké škody, které už nemusíte napravit, proto je lepší jim preventivně zabránit. Nebojte se do kvalitní obuvi investovat, protože ač se to ze začátku nezdá, ušetříte zejména v tom, že Vám kvalitní obuv vydrží déle.

Vybíráte si obuv pro celodenní nošení do práce? Navštivte například Deichmann.cz, která se zaměřuje zejména na elegantní obuv a domácí obuv. Najdete zde boty na podpadku, sandále na podpadku, zimní obuv jako jsou kozačky, ale i sportovní tenisky, baleríny a letní obuv. Deichmann doprava zdarma je pro Vás samozřejmostí.

Sportovní obuv jako jsou tenisky a sportovní tenisky věhlasných značek, například New Balance, Reebok, Converse a další, omrkněte například na Eobuv.cz. Najdete zde i podzimní a zimní obuv. Využít můžete pravidelný výprodej eobuv, kdy získáte slevy až 40% na obuv.

Výběr obuvi na oudoorové aktivity není radno podcenit. Zaměřit se musíte převážně na sport, kterému se věnujete a podle toho se zaměřit na výběr obuvi. Může se jednat o trekovou obuv Hanibal, horolezecké boty Hanibal nebo můžete vyzkoušet trekovou obuv s membránou Husky. Výhodou outdoorových obchodů je, že zde najdete vše pohromadě, takže nakoupíte nejen obuv, ale vše, co pro vaši aktivitu potřebujete.

Relax po náročném dni

A nakonec nejdůležitější bod dne: Najděte si každý den chvíli a dopřejte svým chodidlům relax v podobě koupele, drobné masáže nebo si prostě jen hoďte nohy nahoru a odpočívejte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *