keto word made from ketogenic food scaled

Zázrak jménem Ketodieta

Vytvořeno |

Ketodieta – určitě už jste o ní slyšeli. Jedná se boom dnešní doby a každý den přibývají nový příznivci tohoto způsobu hubnutí. Neznáme jiný způsob redukce váhy, který by byl kdy více populární. Mezi příznivce patří jak sportovci, celebrity, tak lidé s nadváhou nebo lidé, co si prostě chtějí udržet formu.

Co to je Ketodieta?

Jedná se o proteinovou dietu, která obsahuje více bílkovin než tuků a sacharidů. Poměr bílkovin je v keto jídlech je okolo 60-70%, poměr tuků a sacharidů je okolo 15-20%. V klasické stravě přijímáme okolo 50-55% sacharidů.

Tělo využívá sacharidy jako hlavní zdroj energie. Nevyužitou glukózu ukládá v podobě tukových tkání.  Ve chvíli, kdy tělo dostatek cukru k využití nemá, sahá do vlastních zdrojů.

Co se děje pak?

Tělo začne v játrech produkovat z mastných kyselin takzvané ketony, které slouží jako zdroj energie. Tento přirozený proces nazýváme ketóza. Pro dosažení využití ketonů jako zdroj energie potřebujeme snížit podíl sacharidů na minimum. Ideální množství sacharidů je okolo 20-50g za den. Vždy je však nutné držet naše tělo v rovnováze, proto je potřeba doplnit chybějící sacharidy v podobě bílkovin a zdravých tuků. Doba než se tělo dostane do stavu ketózy jsou dva až tři dny. Lze si udělat i test moči, který zakoupíte v lékárně.

Výhody a nevýhody Keto diety?

Mezi výhody patři potlačení pocitu hladu. Nevýhodou je při návratu zpět k normální stravě opět příbytek na váze, to se ale dá regulovat postupným návratem ke klasickým potravinám s ohledem na zdravý životní styl.

Keto dieta

Co jíst a co nejíst při keto dietě?

Vyhněte se rafinovanému cukru, bílému pečivu a mouce, těstovinám, bílé rýži, bramborám, mrkvi, mléko (povolené omezené množství), ovoci, luštěninám a alkoholu. Vynechejte slazené nápoje. Z ořechů jsou pak nevhodné kešu a pistácie.

Dopřejte si maso, ryby, mořské plody, avokádo, zeleninu jako je květák, brokolice, cuketa, kapusta, zelí, ředkev nebo špenát. Kávu lze pít bez cukru a mléka. Ořechy a olejnatá semínka, sýry a smetanu, proteinové koktejly a smoothie.

K pití je ideální voda, čaje, polévky, neslazené minerálky a rostlinná mléka v omezeném množství. 

Bílé pečivo a těstoviny lze nahradit speciálním pečivem a těstovinami pro keto dietu.

Při dodržení všech pravidel keto diety lze počítat s opravdu velkým úbytkem tuku a téměř nulovým jojo efektem.

Kde koupím a kde mi poradí s Ketodietou?

Momentálně nejoblíbenějším obchodem, kde koupíte Ketodietu je internetový obchod Ketofit nebo Ketomix. Na Ketofit koupíte balíčky s již hotovou stravou i na několik týdnů. Navíc můžete využít naše slevové kódy Ketofit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *