angry confused woman unpacking parcel wrong broken online store order sitting couch home dissatisfied female looking cardboard box bad delivery service displeased by post shipping

Které eshopy mají zvýhodněné vrácení zboží?

Vytvořeno |

V České republice je doba vrácení zboží v eshopech obecně stanovena zákonem, podle kterého musí být umožněno zákazníkovi vrátit zboží do 14 dnů od jeho převzetí. Tento zákon se vztahuje na všechny eshopy působící v České republice, takže ve všech eshopech byste měli mít možnost vrátit zboží do této doby.

Některé eshopy ale mohou mít delší dobu pro vrácení zboží zdarma nebo za poplatek. Je tedy možné, že některé eshopy mohou nabízet delší dobu pro vrácení zboží, než je stanovená zákonem. Doporučuji se ale vždy před nákupem informovat o podmínkách vrácení zboží v konkrétním eshopu, abyste měli jistotu, že budete moci zboží v případě potřeby vrátit.

Zalando Lounge

Zalando Lounge nabízí zvýhodněné vrácení zboží. Libovolné zboží můžete vrátit do 31 dnů od obdržení. Navíc vrácení zboží na Zalando Lounge je zcela zdarma. Zboží, které chcete vrátit je nutné ve svém účtu v sekci objednávky označit jako zboží pro vrácení. Zboží zabalte zpět do krabice v původním obalu, včetně visaček. Dále si jednoduše vygenerujete štítek, který je potřeba nalepit na krabici a krabici se štítkem odneste na nejbližší pobočku PPL parcel point. Vrácení zboží je zcela zdarma a peníze Vám budou navráceny na Váš bankovní účet přibližně za 10 pracovních dní.

lidl-shop.cz

Vrácení zboží na lidl-shop.cz je také zcela zdarma a to až do 90 dnů od doručení. Dokumenty pro vrácení zboží již v krabici nenajdete, tak jako tomu bylo dříve. Lidl se rozhodl šetřit přírodu a zbytečně neplýtvat papírem. Dokumenty pro vrácení si opět vytvoříte online (najdete je v emailu s fakturou), vytisknete, nalepíte na krabici a odnesete na libovolný PPL parcel shop.

POSTOF1

eObuv.cz

100 dní na vrácení zboží eObuv. Ano, slyšíte dobře, zboží z eObuv.cz můžete vrátit až do 100 dní od doručení a to zcela zdarma. Platí stejná pravidla jako u předchozích eshopů. Zboží zabalíte včetně formuláře pro vrácení zboží, dále si vytiskněte štítek, který nalepíte na krabici. Krabici odnesete do Zásilkovny a je to! Peníze zpět na účet obdržíte většinou do 5 dnů od ověření vrácení zboží.

Modivo.cz

Stejně tak jako eObuv, tak i jejich partnerský eshop Modivo.cz100 dní na vrácení zboží zdarma. Podmínky jsou stejné jako v příspěvku výše.

Hanibal

60 dní na vrácení zboží. Přesně tolik máte, pokud se stanete členem klubu Hanibal. Vrátit v této lhůtě je možné veškeré zboží, které je nepoužité a má originální obaly a visačky. Na zboží, které podléhá datu spotřeby, jako je třeba jídlo se samozřejmě tato záruka nevztahuje. Pro vrácení zboží z Hanibal.cz využijte zdarma Zásilkovnu.

A co další eshopy?

Dalších eshopů, které bychom mohli jmenovat jsou desítky. Vybrali jsme pro Vás ty nejzajímavější nabídky. Pokud víte o další skvělé nabídce, podělte se s námi v komentáři.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *