Využijte více volného času

Vytvořeno |

Nyní má téměř každý více volného času a tráví více času doma. Pro někoho to nemusí být překážkou, pro mnohé však ano. Být neustále doma, nemít co na práci a být „izolovaný“ může pro mnohé být těžké. 

Pro produktivní a smysluplný život je důležitá náplň dne, smysl a také rutina, což mnozí z vás v karanténě ztratili. Jak tedy využít více volného času? Jak celou tuto situaci přežít, ale navíc z ní vytěžit ještě více? To vše se dozvíte v dnešním článku. 

woman sitting couch with laptop

Vzdělání

Využijte volný čas ke vzdělání a k seberozvoji. 

Doba, kdy tráví každý více času doma, je jako dělaná pro seberozvoj. Navíc většina škol, kurzů je nyní online, proto využijte této příležitosti a vzdělávejte se.

Nemusíte pouze navštívit kurz, můžete si také objednat knihy, které vás obohatí. 

Pokud nejste příznivci čtení, najděte si edukační videa a každý den se vzdělávejte. Ať už je to seberozvoj, podnikání, historie nebo cokoli, co jednou využijete. Snažte se vzdělávat v té oblasti, ve které podnikáte, nebo ve které pracujete a nové informace využijete. 

Cvičení, sport, procházky

Volný čas neznamená pouze sedět doma.

Najděte si nový sport, cvičte a choďte na procházky. Pohyb prospívá nejen zdraví, ale také psychice. Také krátká procházka vám pomůže se cítit lépe a mít ze sebe lepší pocit. 

Doporučujeme zařadit pohyb po ránu a mít poté více energie během dne. Budete tak produktivnější a cítit se lépe. Díky pohybu a fyzicky náročnější aktivitě tělo vyplavuje endorfiny, což jsou hormony štěstí. Budete se tak cítit šťastní a zlepší se vám nálada po celý den. 

Podnikání, nový způsob přivýdělku

Čas doma můžete využít také k odstartování nového podnikání nebo získání nového způsobu příjmu ve formě přivýdělku. 

Pokud jste spokojeni v zaměstnání, zkuste vymyslet způsob, jak si přivydělat. Pokud podnikáte a vaše podnikání je nyní omezeno, zkuste vymyslet způsob, jak lze vytěžit z této situace maximum a zkusit vymyslet, jak by to šlo v online světě. 

Začněte nové projekty, zkuste nové podnikání. Využijte více volného času pro získání nových příležitostí. 

Plánování

Tento bod souvisí s přechozím.

Naplánujte si, jak se vidíte za rok, za deset let a podle toho se chovejte a zařiďte. Naplánujte si, jakého příjmu chcete dosáhnout, kam se chcete posunout. Naplánujte si také cíle a sepište si své sny. 

S plány vám půjde lépe vymýšlení nových způsobů podnikání a přivýdělků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *