Jak našetřit? Pořiďte si prasátko

Vytvořeno |

Že házení drobných je jen pro malé děti? To už dávno není pravidlem.

Házení a šetření do prasátka či jiné kasičky vám může měsíčně pomoci ušetřit už slušnou částku. Divili byste se, kolik drobných zapomenete v kapsách u kalhot, kolik jich odhodíte do kabelek či batohů a tam je necháte v zapomnění. 

Jak ušetřit peníze

Pokaždé plaťte bankovkami

Pokud chcete ušetřit, co nejvíce, radím vám, plaťte v obchodech vždy bankovkami a nechte si tak rozměnit. Drobné si poté nezapomeňte hodit do vaší kasičky či prasátka. Díky tomuto systému ušetříte mnohem více. Určitě se každému stává, že vidí v peněžence drobné, a tak se rozhodne si koupit například energetický nápoj, který ve skutečnosti nepotřebuje, ale kvůli přebytečným kovákům se tak rozhodne. Proto se každý večer zbavujte svých drobných a kovových peněz a uvidíte, kolik tak ušetříte.

Prohledejte kapsy 

Projděte všechny rifle a kalhoty, prohlédněte kapsy a všechny drobné, které najdete, hoďte do kasy. To samé udělejte se všemi kabelkami, ženy by si měly vzít den volna, a batohy. Zbavte se poté zlozvyku odhazovat drobné na místa, kde na ně zapomenete.

Drobné nechte tam, kam patří

Rozhodně nevybírejte kasičku dříve, než je plná. Pokud u sebe nemáte hotovost a stačila by vám ta dvacetikoruna, která se v kase ukrývá, nechte ji tam a raději si běžte vybrat do nejbližšího bankomatu.

Design na prvním místě

Pokud dbáte na design v domácnosti a nechcete rušit váš rustikální či moderní styl nějakým prasátkem či kasičkou, nemějte strach. Spousta firem a obchodů vyrábí a prodává designové kasy, u kterých téměř ani nepoznáte, že se jedná o kasy. Na trhu je nepřeberné množství, ze kterých můžete vybírat a tak sladit kasičku s domácností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *