Víte, jak správně pečovat o své nehty?

Vytvořeno |

Péče o nehty by měla být součástí života každého z nás, přesto mnoho lidí v tomto odvětví dosti tápe. Některým dokonce péče o nehty nepřijde nijak potřebná, opak je však pravdou. O své nehty, stejně jako o jiné části vašeho těla, byste měli řádně pečovat. Jestliže přesně nevíte, co vaše nehty potřebují, čtěte dál a několik základních informací se jistě dozvíte. Manikúře a pedikúře zdar!

anxious pretty woman bites nails looking side isolated pink wall

Víte, jak správně pečovat o své nehty?

Manikérky a pedikérky ví, co vaše nehty potřebují. Někteří lidé je však nenavštěvují z mnoha pochopitelných důvodů. Navštěvovat odborníky však není nutností, základní péči zvládnete hravě doma. Chce to jen trochu cviku a základní rutinu si osvojíte. Pokud na svých nehtech pozorujete nedokonalosti v podobě třepení, lámavosti či různých skvrnek, je nejvyšší čas s péčí o nehty začít. Nehty jsou totiž nejen vizitkou vaší vnější krásy, ale také zdravotního stavu. Je důležité se taktéž zaměřit na potraviny, které konzumujete. Můžete totiž zjistit, že vám chybí některé důležité živiny, které jsou pro správný růst nehtů klíčové.

Vitamíny pro vaše nehty

Péče o nehty opravdu není jen o jejich úpravě. Podstatné jsou také vitamíny, které vám dost možná chybí. Tím nejdůležitějším je vitamín A, který se nachází hlavně v mléčných výrobcích. V závěsu za ním je vitamín B12. Ten taktéž najdete v mléčných výrobcích, ve vejcích a masu. Důležitý je i vitamín C, díky kterému zabráníte vzniku záděr. Všichni víme, jak dokážou být záděry otravné, a tak chcete-li jim předejít, zařaďte do svého jídelníčku dostatek ovoce a zeleniny. Nesmíme vynechat ani vitamíny D, E a H. Na nehty také působí blahodárně dostatek vápníku, který se obecně stará o tvorbu a pevnost kostí, zubů a nehtů. Nezapomínejte ani na zinek.

Jak dosáhnout krásných nehtů

Manikúru a pedikúru provádějte pravidelně, ideálně jednou za 7 až 14 dní. Během této doby nezapomínejte na hydrataci rukou i nohou. Důležitá je výživa nejen nehtů, ale také kůžičky. Na tu skvěle funguje mandlový olej nebo teplý olivový olej. Nehty byste správně měli pilovat jen jedním směrem, abyste předešli jejich třepení. Na nehty na ruce raději nepoužívejte nůžtičky. Ke zkracování používejte výhradně pilníky. Co se dále kůžiček týče, ty se většinou nijak nestříhají, nýbrž jen zatlačují, aby tak nehet měl krásný kulatý vzhled. Při lakování je důležité používání základní vrstvy laku, která nehty vyživuje. Zabraňuje také nechtěnému zbarvení nehtu lakem tmavé barvy. Stejně tak je podstatná i konečná vrstva laku. Až budete s lahvičkou od laku manipulovat, pamatujte na to, že by se s ní nemělo třepat. Uvnitř by se totiž vytvořily bublinky, které by vám hladkou práci znesnadnily. Raději lahvičku válejte mezi dlaněmi. Při odlakování dejte pozor na odlakovač, který používáte. Na nehty příliš dobře nepůsobí odlakovače s acetonem, neboť jsou příliš agresivní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *