Thule urban glide 2

Recenze kočárku Thule Urban Glide 2

Vytvořeno |

Kočárek značky Thule Urban Glide 2 je s malou nadsázku určen především sportovně založeným maminkám, které chtějí s kočárkem třeba i často běhat či s ním zdolávat náročnější terén. Kočárek má totiž velmi pohodlnou a prakticky odlehčenou konstrukci, která vyhoví každé aktivní mamince i rodině, které není sport a zdravý pohyb vůbec cizí. S kočárem Thule Urban Glide 2 lze provozovat běh i delší procházky v přírodě. Často s ním ovšem maminky také jezdí na in-line bruslích či ho jednoduše používají ve městě při pravidelných nákupech. Dalo by se říci, že je až neuvěřitelné, co všechno se dá s tímto pohodlným kočárkem zdolávat. Kromě toho, že má extrémně nízkou váhu a elegantní design se také velmi jednoduše ovládá a je možné ho velmi rychle složit a tím pádem ho tak převážet v autě či skladovat kdekoliv doma.

Designový kočárek, který má celou řadu využití

Tento designový multifunkční kočárek můžete pořídit buď jako jednomístný či dvoumístný, který využijí maminky dvojčat. Kočárek se prodává v modré, šedé a také červené variantě. Na podzim roku 2020 ovšem spatřila světlo světa také oslňující barva Cypress Green, která vypadá jako khaki a která je umístěna na černém rámu kočárku a úchvatná Majolica Blue, která je posazena na hliníkovém rámu. Na první pojem se skutečně jedná o velmi slušnou designovku, kterou ocení každá náročnější maminka, která miluje minimalismus. Jedná se totiž o velmi jednoduchý sporťák, který nedisponuje přílišnými zbytečnostmi, a naopak z něj čiší čistá dokonalost a elegance. Černá barva, která je mezi maminkami velmi populární dodává kočárku jistou dávku prestiže a vysoké úrovně. Představte si třeba, že namísto kočárku vezete závodní Ferrari ve své nejlepší možné výbavě a vy jste jeho řidičem.

S tímto kočárkem budete hvězdou nejen ve městě, ale také na lesní cestě či na rodinném výletě, kdy tohoto všestranného pomocníka využijete po všech jeho směrech. Je skladný, dostatečně prostorný, vypadá elegantně a děti v něm velmi rádi spí.

Budete chtít „kočárkovat“ i když nebude přívětivé počasí

Věřte nebo ne, ale s tímto kočárkem budete chtít vyjíždět do terénu i tehdy, kdy vám nebude příliš přát počasí. Jednoduše budete mít pocit, že musíte svůj nový kočárek pořádně projet a rozhodně nebudete věřit tomu, jak lehké a elegantní ježdění lze s tímto kočárkem podniknout. Budete mít takřka pocit, že kočárek jezdí zcela sám bez vašeho přičinění. Kočárek dokonce uřídíte i jednou rukou. Budete si ovšem myslet, že by k jeho řízení stačil pouze jeden prst. Ano, až tak jednoduché jeho řízení skutečně je. Díky tvaru jeho speciální konstrukce a díky její lehkosti se dá s tímto kočárkem jít, a dokonce i běžet poměrně vysokou rychlostí. Thule Urban Glide 2 by se dal přirovnat ke kvalitním silničním botám se kterými budete doslova a do písmene lámat rekordy.

kocarek na beh Thule Urban glide 2

S kočárkem můžete jezdit po asfaltu i v terénu

Pokud patříte mezi aktivní rodiče, kteří jsou neustále v pohybu a neumíte si příliš představit, že budete s kočárkem jezdit pouze po obchodním domě, je pro vás Thule Urban Glide 2 přesně ten správný kočárek. Můžete s ním totiž jezdit nejen po asfaltu a chodnících, ale můžete ho rovněž vzít do terénu. Odpružení zadních šestnáctipalcových kol, která si velmi snadno poradí s jakýmikoliv nerovnostmi v lese či v jiném podobně nepříznivém terénu vás zákonitě nadchnou. Obrovskou výhodou je, že jakékoliv otřesy jen tak vaše spící děti v kočárku neprobudí.

Kromě parádních velkých kol, která si poradí nejen se sněhem, ale také s mokrým asfaltem, oceníte také menší otočná kola, která se nacházejí vepředu. Tyto kola oceníte zejména při pomalých procházkách, ve městě, v obchodě či v MHD. V terénu a také při sportu ho rozhodně vždy zajistěte. Možnost jakékoliv aretace je zde velmi jednoduchá, a to za pomoci otočného kolečka. V případě, že nebudete aretaci provádět, můžete mít problémy s kolečkem, které vás mohou dohnat až k reklamaci.

Elegantní kočárek, který myslí na vše!

Pokud se při běhu či při jízdě do kopce anebo na kolečkových bruslích chcete cítit skutečně bezpečně, oceníte bezpečnostní brzdu, která je umístěna na ergonomické rukojeti, která má navíc nastavitelnou výšku. To se hodí třeba v případě, kdy s kočárkem jezdíte rádi vy i váš partner. Integrovaná otočná brzda je při jízdě na in-linech či při běhu pro nezkušené, ale i pro zkušené sportovce rozhodně k nezaplacení. Kromě samotné bezpečnostní brzdy na kočárku oceníte také reflexní prvky na samotné stříšce kočárku a také v ráfcích vašich kol. Kočárek tak nikdo nepřehlédne ani za šera.

Polstrované sedadlo, které má odvětrávání ve své horní části lze téměř úplně sklopit, tudíž se v kočárku dítě velmi pohodlně vyspí. V polohovací stříšce je taktéž  umístěno praktické okénko se zapínáním na magnet, což vám umožní průběžně své dítko v kočárku kontrolovat, a přitom ho nemusíte budit, což je častý problém u zapínání na suchý zip. Mimo jiné se nemusíte obávat ani o bezpečnost dítěte, když s ním například běháte či jedete na in-linech, jelikož má kočárek pětibodové bezpečnostní pásy.

Praktičnost na prvním místě

Výrobce kočárku Thule Urban Glide 2 slibuje, že ho můžete snadno a rychle složit, což je skutečně pravda. Pod samotnou opěrkou je rukojeť, kterou dvěma snadnými pohyby posunete a kočárek je tak okamžitě složený do polohy „placky“. Poté už stačí pouze ohnout jeho rukojeť a máte složeno. Zdali byste ovšem potřebovali ušetřit ještě více místa, můžete stisknout modrý střed kolečka a jednoduchým pohybem sundat z celé konstrukce obě dvě zadní kola. Díky tomu poté složený kočárek uskladníte v každé komoře i ve skříni a jednoduše ho svezete i v kufru menšího auta.

Velmi praktický je také úložný prostor pod kočárkem, který je poměrně dost velký, a navíc je uzavíratelný, tudíž se nemusíte na svých cestách obávat toho, že by vám po cestě z vašeho kočárku cokoliv vypadlo ven. Pokud by vám ovšem místo pod kočárkem přece jen nestačilo, je možné si dokoupit organizér na rukojeť, který obsahuje praktickou kapsičku na zip, která se hodí především na klíče, kapesníčky, telefon a podobné věci. Mimo jiné oceníte také praktický držák pití pro vaši ratolest.

Kočárek je navíc možné používat již od narození dítěte, a to v případě, kdy si zakoupíte korbu Thule Bassinet či adaptér na dětskou autosedačku.

Thule urban glide 2 slozeny

Existují nějaké mínusy?

Ani tento kočárek není samozřejmě po všech směrech zcela dokonalý, ovšem záleží vždy na preferencích daného zákazníka. Pro někoho může kočárek působit stísněně jelikož je pravda, že je prostor v kočárku trochu menší. Když bude navíc vašim dětem vadit, že si nemohou dát nohy nahoru, jelikož prostor pro nohy není bohužel polohovatelný, můžete si pořídit nástavec pod nožičky, díky kterému bude mít dítko konečně nohy nahoře. Tudíž se nedá úplně tak hovořit o negativech, ale spíše o malých nedokonalostech, které se dají řešit. Pro někoho bude možná nevýhodou fakt, že v základní výbavě není bezpečnostní madlo, které valná většina maminek považuje za základní artikl ve výbavě.

Co říci o kočárku Thule Urban Glide 2 závěrem?

Barevné provedení kočárku často vydrží po hodně dlouhou dobu. Černá barva ani jiné barevné kombinace se tak rychle nevyšisují. Častým důvodem k reklamacím bylo donedávna vyviklané přední kolečko, jehož držení ovšem výrobce již vychytal a drží jako přikované. Pokud se s kočárkem zachází podle pokynů výrobce, žádné větší problémy s kočárkem nehrozí. Aretovat kolečka je dobré vždy, kdy se pohybujete po hladké či rovné cestě a také vždy, když s kočárkem jedete rychleji anebo s ním běžíte. Nezaaretované kolečko v terénu poté může způsobit problém a případnou reklamaci. V tomto případě je ovšem vina na straně uživatelů.

Tento sportovní kočárek je jednoduše velmi všestranný pomocník pro každou neposednou maminku. Je vhodný na běh, procházky v terénu i na obyčejné couračky po městě. Na běh po asfaltu rozhodně nemá ve své třídě konkurenci. Pokud ovšem hledáte kočárek, který bude vyloženě na běhání či na brusle, pořiďte si raději Thule Glide, který má své přední kolečko upevněné napevno. Pokud například bydlíte někde v horách či víte, že kočárek ve městě rozhodně nikdy nevyužijete, jelikož víte, že jste sportovně založená rodina, raději byste měli popřemýšlet od vozíku Thule Chariot, který využijete k běhu, při bruslení, na kole i na běžkách. V každém případě si od značky Thule jistě vybere jakákoliv rodina, která má své specifické potřeby a vize.

thule urban glide 2 blue
Recenze kočárku Thule Urban Glide 2
 • Jízdní vlastnosti
 • Použité materiály
 • Hmotnost
 • Bezpečnost
 • Oblíbenost uživateli
 • Cena/výkon
4.7

Shrnutí

Tento kočárek si zamilují všechny sportovně založené maminky. Nezklame jak ve městě, tak v náročném horském terénu. Jeho design působí elegantně prostě všude. Kočárek máme opravdu vyzkoušený v terénu, kde by jiného ani nenapadlo kočárek tahat. Můžeme jen doporučit!

Výhody

 • Kvalita
 • Ovladatelnost
 • Design
 • Všestrannost
 • Praktičnost
 • Jednoduché skládání, rozkládání
 • Odpružení
 • Brzda
 • Okénko
 • Bezpečnost

Nevýhody

 • Pro někoho možná vyšší cena
 • Extra vybavení za příplatek (moskytiéra, pláštěnka, taška, držák na pití…)
 • Sporťák – nejde sklopit úplně do rovného lehu
 • Složený zabírá více místa v autě

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *