Jak si vybrat sluneční brýle?

Vytvořeno |

Sluneční brýle by neměly pro Vás být pouze módní doplněk, ale slouží taky jako ochrana Vašich před škodlivým slunečním zářením. Jak si vybrat ty správné?

Jak si vybrat sluneční brýle?
Sluneční brýle si vyberte podle tvaru obličeje, které Vám nejlépe sednou. Držte se osvědčených značek brýlí s UV filtrem.

Sluneční brýle vybíráme stejně jako dioptrické brýle podle tvaru obličeje.

Máme tři typy obličeje: kulatý, oválný, hranatý, kosočtvercový, srdcový nebo trojúhelníkový.

Dále vybíráme podle tvaru obočí, účesu a vousů.

Nejdříve si změřte obličej a to čelo, lícní kosti, čelist a celou délku obličeje a podle toho si zjistěte, jaký jste typ.

Důležitější než design brýlí je však typ brýlí, který vybíráme podle toho, při jaké činnosti budeme sluneční brýle využívat. Módní brýle koupíte na oblíbeném AboutYou nebo na UrbanStore.

Jaký bychom měli zvolit UV filtr?

Hranice UV filtru kvalitních slunečních brýlí je 400 nanometrů, ty dokáží zachytit 99% UVA, UVB i UVC záření. Brýle v obchodech máme označený čísly 0-4 propustnosti svět. Brýle s certifikací EEC Vám zaručí, že jsou brýle schopny opravdu odrážet sluneční světlo a chrání Vaše oči. Nejnižší číslo nás chrání nejméně. Číslo 3 je nejklasičtější volba, která se Vám hodí k obyčejným činnostem. Číslo 4 se hodí na lyžování, turistiku v horách, ale nejsou vhodné na řízení.

Polarizované nebo zrcadlové brýle?

Polarizované sluneční brýle v sobě mají speciální filtr, který blokuje odrážející světlo, to znamená, že omezuje oslnění slunečním světlem a nedovolí tedy vertikálnímu světlu proniknout do Vašeho oka.

Zrcadlové sluneční brýle odrážejí světlo od očí. Jsou odolnější a dostupnější ve více variantách.

Dále volíme mezi skleněnými nebo plastovými brýlemi a zabarvením čoček. Tmavší barvy nás více ochrání před sluníčkem. Pro sport se více hodí barevné, například oranžové. Dále můžete mít brýle s výměnnými skly, které si lze měnit podle situace. Nejkvalitnější obraz Vám poskytnou klasické tmavě hnědé, šedé nebo tmavě zelené čočky. Barva čočky však nemá nic společného s UV filtrem, ale spíše na propustnost světla.

Sluneční brýle pro vysokohorskou turistiku
Kvalitní sluneční brýle jsou velice důležitou součástí výbavy na hory a vysokohorské turistiky. Ve vysoké nadmořské výšce chytnete zánět spojivek bez brýlí raz dva.

V poslední řadě je důležité spojit výběr tak, aby se Vám brýle líbily a slušely Vám. Cena by se měla rovnat kvalitě, to znamená, že na kvalitních brýlích nešetříme a kupujeme je zásadně ve specializovaných prodejnách. Pro kvalitní brýle na vysokohorskou turistiku Vám doporučujeme brýle Julbo z Hanibal.cz

Vyhněte se nákupu slunečních brýlí na trzích a dovolených. Tyto brýle opravdu nejsou dobré pro Vaše oči.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *