Jak cestovat bez problémů?

Vytvořeno |
Chystáte se na první velkou cestu do neznáma nebo dovolenou a nevíte si rady, co si vzít s sebou. Přinášíme Vám rychlého průvodce cestováním.

Cestování a poznávání nových kultur je úžasná věc, která nám dodá zkušenosti a nový rozhled. Dozvíme se, jak žijí lidé v jiných částech světa. Poznáme, co jedí a jak se chovají. Nové zkušenosti a vědomosti můžeme dále využít v našem životě. Co bychom měli vědět předtím, než vyrazíme?

Jak cestovat bez problémů?

Jak jsme na tom s Angličtinou? Samozřejmě, že se po celém světe nemluví jen anglicky, avšak většina populace má alespoň základní znalost anglického jazyka. Domluvíte-li se v zemi, kam pojedete, znásobí se tím Váš zážitek z cestování. Hodně mladých lidi v dnešní době si jede zdokonalit své jazykové dovednosti do státu, jako jsou Velká Británie, Austrálie nebo Amerika, kde je Angličtina hlavní úřední jazyk. Jede tam studovat, pracovat, objevit nové možnosti. Ne nadarmo se říká, kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem.

Jaké jsou tipy pro bezpečné cestování?

Zjistěte si veškeré dostupné informace o destinaci, kam se chystáte vycestovat. Informace získáte v cestovních průvodcích, které jsou k dispozici v knižní nebo online podobě.

Uzpůsobte své zavadlo způsobu, kterým budete cestovat. Netahejte s sebou zbytečné věci navíc.

Mějte u sebe důležité kontakty v případě, že se Vám něco stane a budete si potřebovat přivolat pomoc. Vyřiďte si platné cestovní pojištění, které Vám pokryje Vaše náklady v případě, že se Vám něco stane a budete potřebovat ošetřit v nemocnici.

Doklady a finanční obnos mějte vždy pevně u sebe a nepouštějte je z očí. V případě ztráty pasu nebo jiných důležitých dokladů je nutné navštívit místní české zastupitelství. Doporučujeme mít sebou alespoň jednu kopii cestovního pasu.

Nějakou hotovost si připravte už předem, nejlépe v měně, kterou budete využívat v dané destinaci. Vždy u sebe mějte platební kartu, kterou využijete v případě, že Vám dojde hotovost. Stane-li se, že se ztratíte kartu a nebudete mít u sebe žádné peníze, dají se využít služby finančního institutu Western Union. Tato obchodní společnost má zastoupení ve 200 státech světa a hotovostní převod lze provést na 500 tisících zastoupeních.

Vždy buďte v kontaktu s někým z Vaší rodiny nebo přátel, kteří budou vědět kde a kdy se přibližně nacházíte v případě, že se Vám něco stane.

Tipy na cestování

Využijte pouze ověření společnosti pro rezervaci ubytování. My Vám doporučujeme jednoznačně Booking.com nebo AirBnb. Obě společnosti jsou ověřené a nemusíte se bát podvodníků. U obou čtěte hodnocení a nevybírejte jen podle nejnižší ceny ale i podle uživatelských hodnocení. Optimální je vybrat něco mezi nízkou cenou a dobrým uživatelským hodnocením. Proto vždy čtěte hodnocení.

Dbejte na základní bezpečnostní a hygienické návyky tak, jako to děláte doma.

V případě, že jedete do destinace, kde je vyšší výskyt tropických nemocí a chorob, předem si zjistěte, jaká očkování je potřeba absolvovat.

Podle typu destinace přizpůsobte stravu. Například v místech s horšími hygienickými standarty pijte balenou vodu a vyhýbejte se stravování na ulicích a tržištích.

Vždy si ověřte dopravce se kterými cestujete, například dopravce autobusů, letecké společnosti, taxi a další společnosti.

Mějte u sebe základní lékárničku v případě nouze a potřeby.

Prostudujte si blogy a články cestovatelů, kteří navštívili destinaci před Vámi. Najdete zde vhodné informace, které se Vám budou hodit.

A ta nejlepší rada nakonec? Šťastnou cestu a naplno si to užijte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *