Boj s koronavirem

Jak se přirozeně vyhnout coronaviru?

Vytvořeno |

Tento článek se zaměřuje na přírodní strategie pro zlepšení imunitního systému, životní styl a výživu. Každoročně onemocní chřipkou velká část populace. Kromě toho jednotlivcům hrozí virová onemocnění – včetně nového kmene koronaviru (COVID-19). I když může být náročné zcela zabránit vystavení těmto virům, existují přirozené strategie, které můžete okamžitě použít, abyste se před onemocněním co nejlépe ochránili.

Zvýšení hladiny vitaminu C

Vitamin C je již po desetiletí využíván pro své preventivní i léčebné účinky. To platí zejména v souvislosti s virovými onemocněními. Každodenní konzumace tohoto vitaminu, ať už formou doplňků stravy nebo stravy, může odvrátit viry a zkrátit dobu trvání onemocnění.

Doplnění vitaminu D3

Dalším výjimečným vitaminem pro posílení imunitního systému je vitamin D3. Podle posledních údajů se však odhaduje, že velká část naší populace má tohoto vitaminu nedostatek. Existují přesvědčivé důkazy, že nejlepšími mikroživinami pro základní podporu imunity je užívání vitaminů C, D a zinku.  V současných podmínkách, kdy se koronavirus rychle šíří, by tyto 3 živiny měl užívat minimálně každý muž, žena a dítě v naší zemi!

Černý bez pro prevenci nachlazení a chřipky

Černý bez je jednou z rostlin, které se ve světě nejčastěji používají k léčebným účelům. Kromě léčivých vlastností má i příjemnou chuť, díky které je možné z něj vytvořit příjemně chutnající tekutý bylinný extrakt vhodný i pro děti. Černý bez vykazuje výrazné zlepšení u řady onemocnění, jako je chřipka, infekce dýchacích cest, zánět vedlejších nosních dutin, prevence rakoviny, virové hepatitidy a různých bakteriálních infekcí. 

Využívání esenciálních olejů

Esenciální oleje se již dlouho využívají pro své silné antivirové vlastnosti. Toto tvrzení dokonce potvrdilo několik studií, které odhalily, že konkrétní esenciální oleje mohou pomoci předcházet chřipce a dalším virům.

Které éterické oleje mají antivirové vlastnosti?

  • Skořicová kůra
  • Hřebíček
  • Eukalyptus
  • Citron (konkrétně meduňka)
  • Rozmarýn
  • Bergamot
  • Tea tree

Chcete-li využít maximální antivirové a imunitu posilující vlastnosti těchto esenciálních olejů, můžete svou oblíbenou směs rozptýlit po celém domě a kanceláři.

Zvýšení příjmu česneku

Kromě toho, že česnek výborně dochutí pokrmy všeho druhu, je známý svými antibakteriálními a antivirovými vlastnostmi. Při drcení nebo žvýkání česneku vzniká sloučenina známá jako alicin. Tato sloučenina v konečném důsledku pomáhá posilovat imunitní systém. Užívání tekuté formy alicinu je jednou z oblíbených strategií. Jedna nedávná studie zjistila, že česnek je tak účinný, že dokáže zabránit vzniku virových onemocněníPokud je člověk již nemocný, může zkrátit dobu, po kterou se u něj projevují určité příznaky.

Nejméně osm hodin spánku

Jednou z často přehlížených metod prevence nemocí všeho druhu je prostě dostatek spánku. Aby imunitní systém fungoval na maximum, potřebuje většina dospělých sedm až devět hodin spánku. Kromě toho, že správný odpočinek pomáhá tělu bojovat s viry, vám může pomoci mnohem rychleji se zotavit, pokud onemocníte.

Hydratace

Odhaduje se, že až velká část populace trpí chronickou dehydratací. Při stále nabitějším rozvrhu může být problém nezapomenout během dne vypít dostatek vody. Chronická dehydratace je bohužel faktorem životního stylu, který vás může vystavit ještě většímu riziku vzniku virových onemocnění. Pijte tedy alespoň 8 sklenic vody, abyste posílili své zdraví.

Vyzkoušejte tyto strategie, které můžete začít používat okamžitě, abyste přirozeně předešli koronavirům a chřipce a dalším virovým onemocněním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *