Proč letět do Barcelony

4 důvody, proč letět do Barcelony

Vytvořeno |

Chcete se bavit? Chcete se koupat? Zajímají vás památky? Chcete se dobře najíst? Leťte do Barcelony. Ani ne dvě hodiny cesty letadlem, bez přestupu a často velmi levně. Barcelona je hlavní město Španělského Katalánska a leží na břehu Baleárského moře. Patří mezi velmi bezpečná města, která nabízí širokou škálu aktivit.

Moře

Teploty v zimním období dosahují 10-13°C. Chcete-li se koupat, leťte nejdříve v druhé polovině května. V létě se teploty pohybují okolo 30°C. Moře i pláže jsou čisté, vstup do vody je pozvolný. Městské pláže San Sebastian, Barceloneta a Somorrostro jsou velmi blízko Gotické čtvrti a čtvrti El Raval. Pokud se tedy ubytujete v těchto atraktivních a krásných čtvrtích města, budete od pláží cca 2 km. Podél pláže jsou restaurace a bary, kde se dobře najíte a napijete. Pokud si půjčíte auto nebo se vydáte vlakem, v okolí Barcelony je množství dalších skvělých pláží, třeba Platja d´Ocata

Památky

K slavným kulturně historickým památkám Barcelony patří celá Gotická čtvrť, kterou tvoří soubor staveb ohraničený římskými hradbami s dominující gotickou katedrálou sv. Kříže a sv. Eulálie. Neopomeňte ani budovu radnice zvanou Casa de la Ciutat na náměstí Plaça Sant Jaume. Z modernějších počinů v Barce stojí za vidění Torre Agbar. Najdete zde výrazný otisk architekta Antoni Gaudího. Mezi nejznámější stavby patří chrám Sagrada Familia dům Milà (Casa Milà), dům Batlló (casa Batlló) a Park Güell.

Jídlo

V Barceloně se dobře najíte téměř na každém rohu. Katalánská kuchyně se příliš neliší od Španělské. Nejznámější a nejrozšířenější je rýžové jídlo z pánve Paella. Můžete ji mít s mořskými plody, ve vegetariánské verzi nebo s masem. Pokud chcete místní cukrovinku, hledej Churros. Jsou to tyčky z tekutého těsta smažené v oleji a máčí se do karamelu nebo čokolády. Pečivo kupujte v místních pekárnách a v lahůdkářství neopomeňte sušené šunky. V Barceloně na hlavním bulváru La Rambla, najdete zdejší světoznámý trh Mercado de La Boqueria. Zde koupíte šunku, sýry, pečivo, ryby, ovoce a zeleninu nebo sladkosti. Jsou tu i stánky s jídlem, kde se rychle a dobře najíte.

Zábava

V Barceloně najdete zejména Tapas bary. Zde si sednete, dáte si víno nebo pivo a tapas, což jsou malé porce pochutin jako například šunky, kanapky, sýry nebo dary moře. Jsou servírované v malých mističkách na ubrousku nebo na tácku na přineseném pití. Takových tapas můžete ochutnat během večera mnoho, jedná se spíše o degustační velikost porcí. Na pivo zajděte do baru Ale&Hop, Kælderkold nebo velmi populárního L´Antic Theatre.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *