Rozcestník Evropy

Objevujte krásy Evropy, které vypadají jako z pohádky

Vytvořeno |

Přinášíme Vám přehled vybraných nejkrásnějších míst Evropy. Samozřejmě existují stovky dalších krásných míst tady u nás v Evropě. Cestování do všech těchto končit se Vám bude líbit.

Colmar, Francie

Mezi vinicemi a vodními kanály leží okouzlující vesnice Colmar. Připravte se okouzlit nádhernými květinovými záhony, tradičními roubenými domy a slavnými alsaskými víny. Projděte se po dlážděných ulicích, kde obchodníci prodávají místní poklady, jako jsou akcenty stolů, textil a další okouzlující doplňky. I když slunce zapadá, vesnice je osvětlena každý pátek a sobotu večer 1 100 oslnivými světly po celý rok.

view saint martins cathedral center colmar town during sunny weather alsace region france 1
Colmar, Francie

Gruyeres, Švýcarsko

V nádherných švýcarských horách je Gruyeees, staré středověké město, kde by kdokoli mohl žít šťastně až do smrti. Rodiny si mohou prohlédnout zámek z 13. století, který má halu impozantní klikaté věže, hradby a ohromující zahrady. Děti se budou cítit, jako by byly přeneseny do své oblíbené středověké knihy příběhů. Chcete-li, aby byl tento pohádkový cíl ještě magičtější, zkuste jednu z tradičních restaurací, které podávají speciality La Gruyere jako fondue.

Gruyeres
Gruyeres, Švýcarsko

Hallstatt, Rakousko

S okouzlující kulisou malého města a nádherným výhledem na jezero. Hallstatt není nic jiného než pohádkový cíl každé rodiny. Neexistuje lepší způsob, jak vidět vše, co toto kouzelné město může nabídnout, než trajektem přejet jezero. Jděte na krátkou procházku z tržního náměstí a zachyťte ikonický obrázek domů zabudovaných do hor obklopené křišťálově čistou vodou. Pro milovníky dobrodružství prozkoumejte malebnou krajinu stezky Echerntal.

landscape hallstatt surrounded by water rocky mountains during rainy day austria
Hallstatt, Rakousko

Ronda, Španělsko

Nachází se na vrcholu rokle El Tajo. Ronda je největší Andaluské bílé město a je to opravdu ohromující pohled s dramatickým pozadím strmých útesů a nádherným výhledem. Most Puente Nuevo z 18. století je velkolepá stavba s výhledem na Serranía de Ronda. Ronda možná ještě není v pohádce, ale není pochyb o tom, že toto město okouzlí vaši rodinu.

tajo de ronda tourist town andalucia spain
Ronda, Malaga, Španělsko

Bled, Slovinsko

Opravdu pohádkovým způsobem bylo toto malé městečko obklopeno krásnými horami, které doplňují slavný hrad Bled. Projeďte se po tradičních dřevěných lodích na pěkný ostrov s kostelem uprostřed magického jezera. Místní pověsti říkají, že když zazvoní kostelní zvony, splní se všechna vaše přání. Po návratu na břeh navštivte kdykoli v roce hrad z 12. století, kde získáte ten nejkrásnější výhled na jezero a okolní hory.

beautiful shot house near lake with mount ojstrica bled slovenia
Bled, Slovinsko

Sintra, Portugalsko

Sintra je plná rozmarná vesnička, která byla posypána rozprávkovým prachem. Jen u hlavního města Lisabonu je Sintra domovem staletých hradeb, světlých budov a mlhavých hor. Některý z vrcholů hor obce zahrnují pulzující Palácio da Pena a skalní stezku k Castelo dos Mouros. Sintra je skutečně místem, která stojí za to vidět.

Rothenburg, Německo

Přiveďte svou rodinu do města, kde se sny skutečně splní. Rothenburg je kouzelné město, které inspirovalo Walta Disneyho k vytvoření Pinocchia. Není divu, že toto město bylo vybráno s jeho barevnými budovami a dlážděnými ulicemi. Nakupujte ručně vyrobené poklady, a pokud vám to váš kufr dovolí, můžete si domů odvézt i nadčasově magické kukačkové hodiny.

Tallinn, Estonsko

Krásná kdykoli v roce, Estonsko je známé svými kamennými věžemi, zakřivenými dlážděnými ulicemi a úchvatnými výhledy. Chcete-li nádherný výhled na kultovní věž, vylezte na kopec Toompea a podívejte se na město. Pro ty, kteří hledají dobrodružství, vystoupejte schody na vrchol kostel sv. Olafa, největší středověké budovy ve městě.

Castle Combe, Anglie

Castle Combre, často označovaný jako nejkrásnější vesnička v Anglii, byl filmovým místem pro klasiky, jako je The Wolf Man, Stardust a War Horse. Uhnízděný podél vody leží kostel sv. Ondřeje, ve kterém jsou umístěny hodiny, které se považují za jeden z nejstarších hodin v zemi. Pořiďte rodinnou fotografii vhodnou pro knihu vzpomínek na mostě poblíž spodní části vesnice.

Dingle, Irsko

Okouzlující město leží v malém přístavním městě. Svorka v pohádkách je roztomilé zvíře a Dingle se stane domovem delfína Fungieho, kterého si děti můžou vyzkoušet v krásných vodách. Pro skutečně jedinečný a magický zážitek se z vodopádu vydejte na další vodopád Peddler’s Lake, kde se před vámi rozprostře nádherný výhled. Nejlepší část pro rodiče? Dingle je pohádka s hospodami!

Eilean Donan, Skotsko

Bez ohledu na to, kolikrát mrknete, je Eilean Donan skutečná. Na světe je méně míst, která jsou éteričtější a magičtější než skotská vysočina. A toto ohromující malé místo není výjimkou. Musíte vidět zajímavost z 13. století. Tento malebný hrad leží na travnaté louce s nezapomenutelným výhledem na hory. Nabijte fotoaparát, aby vám neunikla jediná příležitost. Eilean Donan je pohádková prázdninová destinace, která zanechá vaši rodinu pozitivně nabitou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *