Covid 19 – Jak se z toho doma nezbláznit?

Vytvořeno |

Pár týdnů domácí karantény za Vámi a ještě nějaký ten týden před Vámi. Jak nejlépe vyplnit čas v boji proti COVID-19 a nezbláznit se?

No asi Vám neporadíme nic navíc, co byste nevěděli, ale zkusíme alespoň zhrnout ty nejlepší tipy jak trávit volný čas.

COVID19 - Jak se z toho doma nezbláznit? Zůstaň v bezpečí domácí karantény.
Zůstaň doma, zůstaň v bezpečí

Nynější doba není úplně jednoduchá a všichni víme, jak náročný čas na psychiku to může být, že se nemůžeme stýkat se svými kamarády a členy rodiny, kteří s námi nejsou ve společné domácnosti, ale zároveň nastal ten nejlepší čas využít dobu karantény na maximum a vytěžit z toho to nejlepší. Byt už máte určitě uklizený, vytřízený a vymydlený, ale co teď? Využijte čas k seberealizaci a utužování vztahu s těmi nejbližšími. Snažte se být pozitivní a vzít si jen to nejlepší pro svůj rozvoj.

Co takhle využít čas a naučit se nový jazyk? Ne nadarmo se říká, že kolik jazyků umíš, tolikrát si člověkem. V každodenním shonu ztrácíme tu správnou motivaci a chuť se učit. Začít můžete například nějakou tou volně prodejnou učebnicí a slovníkem nebo si rovnou zaplaťte online kurz a zkuste, jak rychle jste schopní vstřebat nové informace od rodilých mluvčích a odborníků.

Další možností jsou online kurzy cvičení a fitness tréninků, aby ste se udrželi ve formě i doma. Například aerobik, zumba nebo hit cvičení Vás zaručeně zahřeje. Cvičit můžete s profesionálem při zaplacení online kurzů nebo sami zcela zdarma, pokud si najdete nějaké to video přímo na internetu. Potřebujete-li se uvolnit, vyzkoušet můžete jógu a meditaci. Potřebujete kvalitní podložku, pohodlné oblečení a určitě si vyzkoušejte zapálit svíčku nebo vonný olej, které podpoří uvolnění smyslů.

Ideální doba je i na jarní detoxy. Nejen, že je to správné roční období, ale taky čas a prostor na plnění detoxu a zároveň na odpočinek, který je při dodržování jakéhokoliv detoxu velmi důležitý. Zdokonalte se ve vaření a pečení, najděte nové snadné recepty, které oživí vaši kuchyni.

Zasaďte si bylinky, a že nemáte zahradu? To vůbec nevadí, bylinky lze zasadit do květináčků a ty následné položit na balkón nebo na parapet na okně. Čerstvé bylinky určitě do kuchyně vnesou nový rozměr. Pokud zahradu máte, určitě jste si všimli, že letošní ovoce a zelenina nebude levná žádná levná záležitost, proto ti, co mají možnost mít své produkty na zahrádce se letos budou mít ještě lépe než kdy jindy.

Sledování filmů, dokumentů, nových seriálů a čtení knih snad ani nemusíme zmiňovat. Co takhle ale začít psát deník? Tento druh zábavy vás naučí lépe se vypořádávat s vlastními myšlenkami a náladami, které přichází během dne. Připravte se na zbytek roku. Udělejte si plán, jak se cítit lépe každý den po skončení karantény. Naučte se novým zvykům, které Vám udělají lepší den, ikdyž zrovna budete mít celý den napilno. Naučte se triky, jak se zbavit negativní energie.

No a v neposlední řadě využijte tento čas k utužování vztahů s partnerem a dětmi. Povídejte si, cvičte spolu, běžte do přírody, do lesa a buďte teď a tady. Nebojte se děti zařadit do chodu domácnosti. V kuchyni jsou to jistě ti nejlepší společníci. Společné čtení a hraní her je ideální zábava na večery. Máte-li zahradu, určitě si upečte špekáčky a udělejte si piknik spolu v pohodlí domova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *