Výbavička pro naše nejmenší, na co nezapomenout?

Vytvořeno |

Sotva jste se dozvěděli radostnou novinu a už Vás přepadl pocit, co vše je potřeba vyřídit a na co nezapomenout?

Příchod nového člena rodiny je jistě radostná zpráva. Zatímco si užíváte těhotenství, čeká Vás i hodně samovzdělávání a příprava na miminko, i když Vám většina rodičů potvrdí, že na příchod miminka se nejde tak úplně dopředu připravit, seznamte se s těmi nejdůležitějšími věcmi, kdy se budete cítit mnohem připravenější.

Jak se vybavit na miminko

Co vše je potřeba připravit? Máte-li možnost připravit miminku pokojíček, neváhejte s tím začít. Pokud ne, nevadí, miminko první dva roky stejně naplno vyžaduje Vaši společnost. V zásadě je potřeba dětská postýlka, kvalitní dětská matrace, dva až tři druhy nepromokavého povlečení, savá podložka pod prostěradlo, mantinel do postýlky a dětská chůvička.

U vaničky na koupání je třeba si promyslet, zda neupřednostníte koupací kyblík, jemný ručník, teploměr do vody, jemné dětské mýdlo a olejíček, nejlépe na přírodní bázi. V létě opalovací krém, mastičku na opruzeniny, vatové tyčinky, měkký kartáč na vlásky, jemnou žínku, nůžky na nehtíky, jednorázové plenky, přebalovací pultík nebo přebalovací matrace, jednorázová podložka na přebalování a vlhčené ubrousky.

Malá miminka rostou rychle, proto není třeba kupovat tolik oblečení a připravte si zásobu novorozeneckých body a pyžam, protože ty budou dobrých pár týdnů tvořit hlavní část šatníku vašeho miminka. Bohatě Vám postačí 6-8 kusů dupaček, overálků a dětských body. Nějakou čepičku, pár bavlněných mikinek a svetříků. Záleží hodně, kdy se Vám miminko narodí, podle toho uzpůsobte výbavičku. Například na zimu bude potřeba zimní kombinéza, více druhů punčocháčků a teplého oblečení.

Kočárek, který v lze koupit včetně veškeré výbavičky jako je taška na kočárek, fusak, síťka na hmyz, slunečník, dětská autosedačka, pláštěnka a další drobnosti. Vybrat si lze z klasických kočárků, dvojkombinací nebo dokonce trojkombinací. Také je dobré vědět co od kočárku očekáváte. V jakém terénu budete kočárek využívat. Zda budete vozit každý den nebo chcete miminko nosit pomocí šátků, nosítek, sedáků a baby vaků, největší výběr šátků a oblečení vhodných k nošení miminka má speciální obchod Angel-Wings.

Potřebovat byste mohli vymoženosti jako je šidítko, zavinovačka, odsávačka na mléko a dětský soplík, teploměr, základní lékarničku pro miminko, lahvičku pokud nebudete mít možnost kojit, hnízdečko, dětské deky a hračky.

Těhotenské období je radost, a pokud máte to stěští, že nemusíte být na rizikovém těhotenství, je dobré nevynechat pohyb. Nevzdejte se procházek, zkuste si těhotenskou jógu nebo jiné jemné těhotenské cvičení. Inspirovat se můžete na některé z lekcí těhotenského cvičení nebo plavání. Předporodní kurzy Vás připraví na porod. Vždy se poraďte se svým lékařem, co je a není pro Vás vhodné.

Je dobré si načíst nějaké těhotenské knížky o přípravě na miminko, abyste věděli co je potřeba a co je zbytečné. Poradit Vám mohou i maminky kolem Vás, které už zkoušenost mají. Na internetových stránkách obchodů, kde lze zakoupit výbavičku a hračky jako je například Feedo, Fun baby nebo Bambule najdete i články a tipy, které Vás provedou celým těhotenstvím a péčí o miminko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *