Jak správně hubnout ve třech krocích

Vytvořeno |

Vynechte

Nezdravé tuky

Není tuk jako tuk, existuje jich více druhů, zdravé a nezdravé. Mezi těmi nezdravými má prim živočišný tuk. Masové výrobky, které jej obsahují, jsou velmi oblíbené, ale jejich konzumace je záludná.

Patří mezi ně především uzeniny, trvanlivé salámy a slanina. Pokud chcete mít nové krásnější a zdravější tělo, měli byste se více zajímat o složení potravin a vybírat si masné výrobky s větším obsahem libového masa.

Mléko a mléčné výrobky obsahují také tuk, ale jeho konzumace například v másle je mnohem zdravější, než ztužené margaríny, ve kterých je často obsažen nezdravý palmový olej. Ten má nejen devastační účinky pro organismus, ale i pro přírodu. Používá se často i na smažení, jak ve fast foodech, tak při přípravě pečiva. Když už musíte mít smažená jídla, vybírejte si taková, která nejsou obalená ve strouhance, strouhanka nasákne mnohem víc oleje, než maso na divoko.

Sladké limonády a pochutiny

Velmi záludnými zabijáky diety jsou sladké limonády, množství cukru, které v nich vypijete, byste za běžných okolností najednou nesnědli. Pokud vám nechutná čistá voda a chcete se občas napít něčeho sladkého, můžete si udělat vlastní ovocný sirup. Kontrolujete množství cukru v něm obsažené a při jeho výrobě vynaložíte fyzickou aktivitu, navíc se při vaření skvěle pobavíte.

I konzumace sladkých tyčinek a různých dalších pochutin má svá úskalí. Mívají vysoký obsah cukru a mnoho výrobců je smaží na palmovém oleji, který není dobrý pro zdraví.

Stres

Největším zabijákem diety je stres. Při ohrožení tělo automaticky ukládá zásoby tuku a tím je mnohem těžší hubnout. Snažte se vyčlenit si v uspěchaném dni vždy kousek času pro sebe a naučte se třeba meditovat. Pro zvládání stresu jsou velkým pomocníkem koníčky. Když máte možnost zabývat se aktivitou, která vás baví, je to velmi přínosné pro vaši psychiku. Součástí mnoha terapií pro zvládání stresu jsou kurzy kreslení a jiných kreativních činností.

Zdravá strava

Zařaďte

Zdravou stravu

Nemusíte nutně jíst klíčky a zajídat je pufovanými chlebíčky, když vám nechutnají. Stačí do svého jídelníčku zařadit více zeleniny a ovoce. Smažený květák obalený ve strouhance však do zdravé stravy nepatří, zkuste si zeleninu připravit spíše pečenou nebo ji jíst zasyrova v různých letních salátech, doplněnou zdravým olivovým olejem místo majonézy.

Dostatek spánku

Pořádně se vyspat je pro tělo velmi důležité, při kvalitním odpočinku tělo spaluje kalorie a regeneruje se. Na večer jsou lepší jídla lehčí, která příliš nezatíží žaludek.

Pohybujte se

Pro zdravé a štíhlé tělo je důležitý pohyb. Pokud máte nadváhu a těžko se vám pohybuje, nemusíte nutně jít do posilovny a tam se trápit nebo hned začít běhat. Tak si dříve přivodíte infarkt, než dosáhnete štíhlé postavy. Pro správné hubnutí je důležitý i čas, ideální je asi 2 kg měsíčně. Začněte tím, že si vyberete sport, který vás bude bavit. Zkoušejte různé sporty a najděte si to, u čeho zůstanete. I obyčejná chůze může být sportem, zkuste třeba jogging. Chůze je pro člověka nejpřirozenější způsob pohybu. Vytyčte si postupně delší a delší trasy, až budete připraveni na horské túry s batohem na zádech místo tukové zátěže vlastního těla. Pozorujte přírodu a užívejte si čerstvý vzduch.

Častým jevem u začínajících sportovců bývá, že si postupně nakládají více a více sportovních aktivit, až zkolabují. Proto si dávejte jen přiměřené množství aktivit a držte se svého osobního limitu. Chcete být zdraví a štíhlí, nikdo po vás nechce, abyste k tomu uběhli maraton, děláte to pro sebe.

Pokud máte strach z jojo efektu, budete si muset zvyknout na to, že hubnutí není jednorázová záležitost. Většina věčných dietářů si myslí, že budou dodržovat určité zásady a když zhubnou, vrátí se zpět ke svému běžnému životu. Tak to ale není, pokud chce zhubnout a zůstat štíhlí a zdraví, budete muset přehodnotit a změnit celý svůj životní styl a přijmout fakt, že některé potraviny už vymažete ze svého jídelníčku napořád. Ale nezoufejte, najdete si nové chutě a na ty nezdravé už si po čase ani nevzpomenete.

TIP NAVÍC: Vyzkoušejte Ketodietu. Tato funkční dieta je teď velice populární. Navíc můžete výrazně ušetřit se slevovým kódem Ketomix.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *