Jak být produktivní celý den

Vytvořeno |

Zůstat maximálně produktivní po celý den může být občas náročné a bez předem připraveného plánu a programu to bude složité. V dnešním článku se dozvíte rady a tipy, které Vám pomohou ke zvýšení Vaší denní produktivity. Jít spát s dobrým pocitem po úspěšném dni je snem každého. Často usínáme s pocitem, že uplynulý den se nezdařil, nestihli jsme vše, co jsme naplánovali a to také ovlivní Vaší kvalitu spánku. Proto si přečtěte dnešní rady, které můžete využít v praxi a které, věřím, Vám pomůžou.

Jak si naplánovat den

Rady a tipy, jak zvýšit denní produktivitu

Plánuj

Jeden z nejdůležitějších tipů, jak být produktivní celý den, je předem stanovený plán. Pokud máte předem sepsané úkoly, které musíte vykonat, bude daleko snadnější, vše splnit. Doporučuji si stanovit plány roční, měsíční, týdenní a také denní. Do ročních plánu zahrnujte nejdůležitější body, které chcete daný rok zvládnout, změnit, vykonat, dokázat. Měsíční plány jsou už podrobnější, které rozepíšete do týdenních dílčích úkolů. Denní plány jsou takzvané „to do listy“, tedy seznamy úkolů, které musíte daný den splnit. Pokud uvidíte plány v širším kontextu, lépe se Vám budou stanovovat týdenní a denní úkoly. Předem stanovené plány si vystavte na viditelné místo, denní „to do listy“ noste vždy při sobě a zaškrtávejte splnění úkolů a to Vás také bude motivovat k dokončení celého denního plánu úkolů.

Konej

Plány už máte stanovené, teď přichází klíčový bod a to je vykonání a splnění všech úkolů. Pokud máte problém s prokrastinací, vyzkoušejte pravidlo 5 vteřin od Mel Robins, která je také autorkou stejnojmenné knihy (doporučuji přečíst). Pravidlo pěti vteřin je jednoduchou pomůckou, jak se „postrčit“ k vykonání daného úkonu. Nechce se Vám zavolat šéfové? Počítejte 5, 4, 3, 2, 1 a vytočte číslo. Nechce se Vám vstát z postele a jít na ranní trénink? Opět využijte tuhle skvělou pomůckou, která Vás odstartuje k činu.

Odměňuj

Člověk je od přírody poháněn motivací, proto je důležité se motivovat k práci i v tomto případě. Stanovte si odměny za splnění Vašich dílčích, ale také větších cílů. Pokud se budete těšit na odměnu, plnění úkolů Vám půjde lépe od ruky. Dám Vám rychlý příklad, máte na den stanovený seznam 6 úkolů, které nejsou snadné. Při psaní daných úkolů si napište také odměnu, například po splnění si zapněte svůj oblíbený seriál s oblíbeným dezertem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *