Lyžování

Jak koupit správné lyže

Vytvořeno |

Lyžování neodmyslitelně patří k zimním radovánkám. Ti, co patří mezi vášnivé lyžaře, tento článek nejspíše neobohatí, i když možná naleznete některé zajímavé informace pro správný výběr nových lyží. Pro ty ostatní přinášíme článek, jenž vám napomůže se lépe rozhodnout, hlavně si poukážeme na faktory, které se při výběru musí zohledňovat.

Potřebuju opravdu lyže kupovat?

Není přímo nutné se řídit cenou, ta nám toho o kvalitě výrobku moc neprozradí. Lyže ve výprodeji jsou stejně kvalitní a mnohdy i mnohem kvalitnějšími produkty, než se zprvu může zdát. Dětské lyže, ale i ostatní lyže musí splňovat určitá kritéria, jen tak předejdete zbytečným komplikacím, které by mohly na svahu vzniknout. Stejně tak dodržujeme zvýšené opatrnosti, pokud nakupujeme lyže sjezdové. Nejdříve si uvědomte, zda si je musíme opravdu kupovat. Celá výbava a všechny ostatní sounáležitosti nejsou ve výsledné podobě levnou záležitostí. V případě, že chcete svahy brázdit jednou za rok, tak na nákup lyží zapomeňte, nejsou vám k ničemu ani lyže z výprodeje, od toho zde existují půjčovny. Svou pozornost tak směřujte tam.

Sjezdové lyže, dětské lyže a jejich výběr

Lyže kupujeme pouze v situacích, kdy jste pevně rozhodnuti se lyžování věnovat. Při výběru se neukvapujte a nekupujte hned první, které uvidíte. Dětské lyže musíme vybírat o to pečlivěji, jelikož tím zaručíme, že se našim ratolestem nepromění každý sjezd v noční můru. Délka lyže by měla odpovídat aktuální délce postavy s odečtem 10 – 15 cm. Někde je dokonce doporučovaná délka k místům ohryzku. Před vlastním nákupem je dobré si dané sjezdové lyže vyzkoušet v již zmiňovaných půjčovnách. To je ten nejlepší způsob jak zjistit, které lyže jsou těmi nejlepšími pro vaše zimní radovánky. Obecně se řídíme podle profesionální úrovně, stylu jízdy a v neposlední řadě i preferovaném terénu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *