1591 scaled

Jak vybrat spotřebiče do kuchyně

Vytvořeno |

Výběr kvalitních spotřebičů do kuchyně je velmi důležitý. Dokonce tak jako samotná sestava kuchyňských skříněk a dalšího kuchyňského vybavení. Spotřebiče usnadňují pracovní činnosti, a je tedy důležité věnovat jejich výběru pozornost.

Kuchyňské spotřebiče by měli usnadňovat a zpříjemňovat každodenní pracovní činnosti, které jsou spojené s přípravou jídla. Proto svou kuchyňskou linku vybavte kvalitními a spolehlivými spotřebiči, které se Vám budou jednoduše obsluhovat, snadno udržovat a navíc budou energeticky úsporné, což by mělo být v dnešní době již naprostou samozřejmostí a hlavním kritériem při jejich výběru. Na našem trhu se můžete v současné době setkat s nepřeberným množstvím spotřebičů. Pokud jim nerozumíte a hodnotíte je pouze podle několika parametrů a vzhledu, těžko se můžete orientovat v nabídce a správně vybrat. Pak se často stává, že zákazníci vybírají podle nejnižší ceny a výsledkem je pak zklamání, protože Vám takový spotřebič není schopen nabídnout všechno to, co od něho očekáváte.

Odborníci Vám při výběru spotřebiče poradí

Při výběru kuchyňských spotřebičů je vždy dobré nechat si poradit. Buď Vám spolehlivě poradí prodejce spotřebičů, nebo se můžete pozeptat elektroinstalatéra, který má s montážemi, opravami a revizemi spotřebičů zkušenosti. Odborníci jsou schopni Vás seznámit s výhodami a nevýhodami jednotlivých spotřebičů a poradit Vám s jejich výběrem, aby přesně odpovídaly Vašim představám. Je potřeba věnovat pozornost pouze kvalitním a spolehlivým spotřebičům. Nemusíte se bát, že by byly cenově nedostupné. Dokonce se jejich cena může pohybovat na úplně stejné nebo i nižší úrovni, než spotřebiče nekvalitní. Na výběr máte modely jak v základní výbavě, tak modely luxusní pro náročné zákazníky.

Jak vybrat kuchyňské spotřebiče?

Možná jste také trochu zmateni širokou nabídkou, když přijde řada na výběr spotřebičů do Vaší kuchyně. Je důležité najít takové spotřebiče do kuchyně, které budou vyhovovat nejen celkovému designu Vaší kuchyně, ale také Vašemu životnímu stylu. I když si ujasníte, co asi hledáte, výběr i tak může být velmi složitý. Navíc když se spotřebiče vzájemně podobají jako vejce vejci. Pouze se liší výkonem nebo nějakou jinou vlastností či funkcí. Každá kuchyň potřebuje několik základních spotřebičů. Mezi ty patří lednička, mrazák, myčka na nádobí, která se stala naprostou samozřejmostí dnešních domácností, sporák, trouba a mikrovlnná trouba. Bez těchto základních kuchyňských spotřebičů nemůže být kuchyně kuchyní, to nám dáte jistě za pravdu. Využít můžete také odborné recenzní internetové portály, které radí s výběrem spotřebičů různých druhů.

Výběr ledničky

Ledničky se dají sehnat v různých konfiguracích. Buď si můžete koupit ledničku, která má v sobě zbudovaný mrazák, což bývá nejčastěji volená varianta. Nebo zmůžete pořídit samostatný mrazák a na něj postavit ledničku, což využívá stále mnoho domácností. Tato varianta totiž umožňuje svým uživatelům využít přednosti více značek. Např. víte, že mrazáky určité značky jsou opravdu prvotřídní, ovšem to samé již neplatí o ledničce. Třetí možností je plnohodnotný skříňový mrazák se skříňovou ledničkou.

Myčka, sporák a mikrovlnka

Při výběru myčky se zaměřte především na funkce, které myčka poskytuje. Rozhodně stojí za zvážení a za doporučení funkce jako je časovač, díky které můžete nastavit myčku tak, aby se nádobí umylo přes noc a ráno už bylo čisté a suché a tedy připravené k opětovnému prostírání. Dále se Vám můžou hodit funkce jako je úsporný režim, poloviční náplň, úsporné mytí. Dnešní mikrovlnky nabízejí svým majitelům a uživatelům např. gril, ohřev horkým vzduchem, turbo pečení, dětskou pojistku a další funkce, které stojí za zvážení. I u sporáků můžete vybírat z velkého množství. Buď můžete volit mezi tradičním plynovým, elektrickým, sklokeramickým nebo kombinovaným. Sklokeramické sporáky jsou dnes velmi oblíbené. Nepřipeče se Vám na nich jídlo a fungují za pomoci magnetické indukce, která vytváří elektrické proudy v samotném hrnci. Hrnec se tak rozpálí, ale sklokeramická deska zůstává studená.

Kuchyňské doplňky

Kuchyňské spotřebiče prodávané dnes mají již mnohem lepší funkce, než to bylo obvyklé a na které jsme byli zvyklí. Dříve byli mikrovlnné trouby součástí jen některých domácností, dnes jsou naprostou samozřejmostí. Na kuchyňské doplňky jsou ale také kladeny vysoké nároky. Někteří si přímo libují v kuchyňských vymoženostech. Mezi ně patří např. zahřívané šuplíky, kam můžete vložit talíře, které se Vám před podáváním příjemně vyhřejí a jídlo na nich nechládne, nebo můžete využít chlazené skříně na víno, vestavěné kávovary, nebo drtiče odpadu, které jsou přímo vnořené do kuchyňské linky.

Kuchyňské doplňky

Vzhled spotřebičů

Důležité je při výběru kuchyňských spotřebičů rozhodnout, zda budou vestavné do kuchyňské linky, nebo zda budou volně stojící. Dále máte na výběr z druhu povrchu. V posledních letech většina zákazníků upřednostňuje povrch z leštěné nerezové oceli, což se projevilo i na vyšší ceně oproti klasickým bílým spotřebičům. Někteří výrobci nabízejí povrchy alternativní, které vypadají podobně jako nerez ocel, ale vyžadují podstatně méně péče a stojí také méně. Mezi takové alternace patří např. kuchyňské spotřebiče s povrchem z lakované mosazi. Nerezová ocel je velmi vhodná pro moderní kuchyně, mosazný povrch se naopak hodí pro kuchyně, které jsou tradičního vzhledu. V současné době se na našem trhu začaly objevovat i spotřebiče černého povrchu, který dokáže vytvořit elegantní vzhled a navíc nestojí mnoho peněz.

Volně stojící nebo vestavné spotřebiče?

Čeká Vás rozhodnutí, zda novou kuchyni vybavit volně stojícími spotřebiči nebo těmi vestavnými. Finančně příznivější jsou volně stojící spotřebiče. Vestavné spotřebiče mají však také své přednosti. Rozhodovat byste se měli zpravidla podle vytíženosti kuchyně. Např. na chalupách, chatách nebo ubytovnách, kde se až tak často nevaří, plně postačí volně stojící spotřebiče. U celoročně obývaných kuchyní se doporučují vestavné.

Výhody vestavných spotřebičů

Vestavné spotřebiče jsou na první pohled elegantní. Vytvářejí s kuchyňskou linkou jeden designový celek. Přesto, že je jejich pořízení nákladnější, jsou v nově vybudovaných kuchyních častěji upřednostněny. Díky nim můžete využít každý volný prostor. Zabudovat je možné všechny spotřebiče, jako ledničku, mrazák, troubu, myčku na nádobí, mikrovlnku. Součástí moderních kuchyní se stal i drtič odpadu nebo koše na tříděný odpad. Každá kuchyň bude působit lépe a úhledněji s vestavnými spotřebiči, které jsou při jejich samotném provozu navíc méně hlučné.

Pří výběru kuchyňských spotřebičů nešetřete. Nejdůležitějším kritériem by měla být spotřeba energie, proto vybírejte pouze ze spotřebičů třídy A. Ozdobou moderní kuchyně jsou nerezové spotřebiče. Výběr však záleží na každém z Vás. Jistě bude vycházet z Vašich individuálních možností a představ. Jestliže se v této oblasti neorientujete a nevíte, který spotřebič nabízí jaké funkce, který má jakou spotřebu a jak je spotřebič složitý na ovládání a co všechno umí, vždy se obraťte na odborníka, sdělte mu své požadavky, co od spotřebiče očekáváte, jak jej budete využívat a jakou máte představu o ceně. Spolu s Vámi se pokusí najít přímo pro Vás ideální řešení, aby vyhověl všem Vašim požadavkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *