Doplňky výživy a jejich vliv na zdraví

Vytvořeno |

Doplňky zdraví slouží k doplnění vitamínů, minerálních látek nebo dalších látek s nutričním nebo fyziologickým účinkem do naší stravy.

Doplňky zdraví a vitamíny

K čemu nám přesně slouží doplňky stravy? Díky kvalitě a složení dnešních potravin naše tělo nezvládá přijímat všechny potřebné látky, které potřebuje pro správné fungování organismu. Hodně k tomu přispívá i dnešní způsob života, kdy jsme v jednom kole a nestíháme se kvalitně a pořádně najíst. Odbýváme se nezdravou stravou, protože to zabere nejméně času a to my potřebujeme, ale už si neuvědomujeme, že tato strava neobsahuje vůbec nic. Jsou to jen prázdné kalorie, proto dát si vyjímečně nějakou takovou stravu není likvidující, ale neměli bychom ji konzumovat každý den. I když jíme stravu pestrou, ne vždy do sebe dostaneme potřebné množství látek, nebo se tyto látky vitamíny a minerály navzájem napadají a tělo je neumí vstřebat najednou.

V podstatě jsou v malém množství základní vitamíny a doplňky stravy zdravé, neměli bychom však překračovat doporučené množství, mohlo by se totiž snadno stát, že se předávkujete vitamíny nebo minerály a nebudete se cítit dobře.

Jaké doplňky výživy lze užívat? Základní vitamíny a minerální látky jako jsou například vitamín B, vitamín C a další vitamíny rozpustní v tucích nebo ve vodě. Můžete vyzkoušet i komplex vitamínů, kdy si vezmete jednu tabletku za den a získáte vše, co je potřeba včetně minerálních látek jako jsou zinek, hořčík, mangan, omega 3 nenasycené mastné kyseliny, vápník, draslík, sodík, jód a další. Zkusit lze i přírodní extrakty z plodů ovoce, zeleniny a kořenů rostlin.

Kromě vitamínů a minerálů můžete vyzkoušet i jiné doplňky stravy a superpotraviny. Pokud nestíháte včas jíst můžete vyzkoušet přírodní proteiny, na údržbu těla a pleti lze vyzkoušet kolagen, zelené potraviny jako ječmen, chlorella, matcha zelený čaj a další produkty. Vyzkoušejte například Prozdravi.cz, kde najdete vše včetně Bio potravin, bezlepkových potravin, doplňků stravy, čaje, kávy a další produkty. Navíc i články a recepty, které Vám pomohou se inspirovat. Další stránkou, která stojí zato je Countrylife, která se také zaměřuje navíc na přírodní kosmetiku, ekologickou drogerii a biopotraviny. Superpotraviny-naturalis nabízí i bio čokolády, manuka med, čínskou medicínu, zelené potraviny. Projděte si i magazín, kde zase najdete rady a tipy jak se stravovat, co dělat a jak být nejlépe zdraví a fit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *