Čím se zabavit v karanténě?

Vytvořeno |

Pokud máte od lékaře nařízenou povinnou karanténu, najednou zjistíte, že jste zavření doma a vaše možnosti jak zabít ten povinný čas strávený doma jsou omezené. Nemůžete vyrazit ven a trávit čas brouzdáním na internetu nebo televize se vám nechce. Pak je načase si vymyslet aktivity, které můžete vykonávat doma a se kterými vám čas karantény uběhne rychleji.

teenage girl with pinkish hair standing in front of closed window with hand on glass looking outside while staying at home during quarantine coronavirus pandemic and social distancing concept

Věnujte se samostudiu

Určitě máte v plánu nastudovat si něco nového v rámci své pracovní kvalifikace. Jenom se do toho dokopat. Pořád není vhodná příležitost. Teď tu příležitost máte. Kurzy, které můžete studovat online, už jsou v dnešní době v nabídce ve velkém množství. Využijte svůj čas smysluplně.

Můžete se také věnovat studiu, kdy prohloubíte znalosti svého koníčku. Přece jenom, co vás baví, se bude studovat lépe. Zamyslete se nad tím, co se již dlouho toužíte naučit, ale pořád jste to odkládali kvůli nedostatku času. Teď ten čas máte. Minimálně 10 dní a za tu dobu se dá stihnout spousta věcí.

Čtěte knihy

Nemáte účet v knihovně? Nevadí. Větší knihovny nabízejí registraci online a také knihy si můžete půjčit přes portál knihovny. Stačí si stáhnout jednoduchou aplikaci do mobilu nebo čtečky. Následně si půjčíte knihu elektronicky. V dnešní době je dostupných i spousta knih ke stažení zdarma.

Pokud jste fanouškem klasických knih, stačí projít vlastní knihovnu u sebe doma. Každý má ve své knihovně alespoň jednu knihu, která nese titul „ Přečtu si ji, až budu mít čas“. A ten čas právě nastal.

Knihy si můžete také koupit online ze svého oblíbeného knihkupectví. Zkuste využít při koupi náš slevový kód Knihy Dobrovský.

Uvařte si dobré jídlo

Pokud už dlouhou dobu toužíte si uvařit nějaké jídlo, co jste ještě nezkoušeli, tak je ten správný čas. Experimentujte a ozvláštněte si jídlo nějakou novou surovinou. Můžete si také uvařit něco, co jste v životě nevařili. Zkusit recept, který je časově náročný. Nebo se také můžete pokusit o jídla orientální, například mexické, asijské nebo americké národní pokrmy. O nákup netradičních surovin se umí postarat donášková služba. Nemusíte tedy vyrážet do obchodu.

Pečení

Zkuste si nové recepty i v pečení. Upečte si netradiční buchtu, muffiny nebo zkuste úplně něco nového. Například si můžete zkusit vyrobit domácí müsli nebo si vyrobit zdravé ovocné tyčinky. Domácí zmrzlina také není k zahození. V letních měsících osvěží stejně dobře jako koupená z obchodu.

Cvičte

Pokud máte omezený pohyb venku, tím víc je potřeba si zachovat alespoň přirozený pohyb i doma. Snažte se do volného času zapojit i domácí cvičení. Začněte něčím jednoduchým, aby vás to ze začátku neodradilo, pokud nejste na pohyb zvyklí. Můžete začít se cvičením, ke kterému nepotřebujete žádné vybavení. Cvičte jen s vlastní váhou těla.

Ruční práce

Vraťte se do dětských dnů a tvořte. Fantazii se meze nekladou. Věnujte se ručním pracím, které vás baví. Můžete vyšívat, kreslit, modelovat nebo vyrábět cokoliv v čem najdete smysl. Zkrášlete si domácnost ručně vyrobenými dekoracemi. Pohled na vámi vyrobenou dekoraci vás bude těšit pokaždé, když ji uvidíte.

Tvořte nečekané kreativní projekty

Vystupte ze svojí komfortní zóny a tvořte to, co byste sami od sebe nečekali. Začněte s aktivitou, po které jste vždycky tajně toužili a neměli jste odvahu, se k tomu rozhoupat. Máte čas si dodatečně nastudovat, například on-line kurzem, jakoukoliv novou aktivitu a rozšířit své obzory a vědomosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *