26220 scaled

Proč a jak přidat modrou barvu do ložnice

Vytvořeno |

Chcete přidat do ložnice více pohody a přemýšlíte nad výběrem nového vybavení? V takovém případě se vám mohou hodit následující rady a tipy, jak do ložnice přidat trochu modré barvy. Co všechno touto změnou dokážete a na jaké předměty se máte zaměřit? To se dozvíte přímo v tomto článku. Nová ložnice se tak snadno stane vaší novou oblíbenou místností.

Proč právě modrá barva?

A proč do ložnice přidat právě odstíny modré barvy? Důvod je naprosto jednoduchý. Modrá barva působí uklidňujícím dojmem a podporuje pocit relaxace a uvolnění. Právě to je v případě ložnice opravdu žádoucí. Zároveň je modrá barva symbolem pro snění, přání a představivost. Nebudete tak znudění, ale naopak můžete v ložnici čerpat nové nápady a inspiraci vycházející z pozitivní energie.

Kvalitní povlečení

Mezi modré prvky nemusíte hned řadit stěny či jiné velké objekty. Do změn se můžete pustit postupně a vyzkoušet si, jak se budete s modrou barvou v ložnici cítit. Nejjednodušší variantou je použití modrého povlečení. Zvolte jemný vzor, který doplníte drobnými dekoracemi. Odstín si zvolte podle svého vkusu.

Doplňky, jako jsou noční stolek, lampy a další

Dále v každé správné ložnici nesmí chybět praktické doplňky, jako jsou lampy, noční stolky, obrazy a podobné dekorace. Právě jejich obměnou a výměnou můžete dosáhnout zcela nového vzhledu místnosti. Pokud si modrou oblíbíte, vybírejte tyto prvky také v těchto barvách.

Zrcadlo pro optické zvětšení interiéru

Protože tmavší odstíny modré mohou opticky zmenšovat prostor, hodí se to kompenzovat například výběrem toho správného zrcadla. Krásné zrcadlo poslouží jako praktický prvek a zároveň prosvětlí a opticky zvětší danou místnost. Nebudete tak mít pocit, že se nacházíte pouze v malé ložnici, ale přidáte si trochu vzdušnosti a dynamiky do zdánlivě obyčejného pokoje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *