365

Jak cestovat, když máte málo peněz

Vytvořeno |

Milujete cestování, ale jste značně omezeni kvůli finančním možnostem? Nezoufejte, díky několika jednoduchým trikům můžete procestovat svět bez vyšších počátečních nákladů. V následujícím článku se podíváme na některé z nich a přidáme konkrétní doporučení, kterých je vhodné se držet.

Studijní nebo pracovní stáže

Pravděpodobně nejjednodušším a také nejoblíbenějším způsobem, jak velice levně cestovat, jsou studijní a pracovní pobyty. Informujte se proto o tom, zda váš zaměstnavatel nebo škola neumožňuje realizovat hrazené cesty do zahraničí. Školy obvykle nabízejí různá stipendia, která pobyty z větší části uhradí a zaměstnavatelé vám mohou hradit dopravu i následné náklady na bydlení. V rámci těchto cest pak navíc dochází k vašemu profesnímu či edukačnímu vývoji, takže získáváte velmi cenné životní zkušenosti.

Výměnné pobyty

Pokud jste stále studentem, můžete kromě zmíněných studijních výjezdů realizovat také tak zvané výměnné pobyty. Obvykle v rámci spolupráce se zahraničními partnerskými oblastmi vyjedete na určitou dobu do vybrané lokality, kde můžete využívat zdarma poskytnuté zázemí. Na oplátku po návratu stejné zázemí nabídnete studentům přicházejícím z jiných zemí.

Cestování spojené s prací

Spousta možností se vám však naskýtá i v případě, že už máte studijní roky dávno za sebou. Do zahraničí můžete vycestovat za prací tak zvaně „na vlastní pěst“. Pokud si najdete předem vhodnou a dobře placenou pozici, můžete si kromě naplnění vašich cestovatelských snů přijít také na zajímavé platové ohodnocení. Vždy však buďte velmi obezřetní a pracovní nabídky vybírejte pečlivě s patřičným prověřením.

Nízkonákladové cestování

Pokud vás ani jedna z výše uvedených variant neoslovila a raději byste zvolili spíše klasické krátkodobé cestování, zvažte nízkonákladovou variantu. Na internetu existuje několik portálů zaměřených na cestování s minimálními náklady. Ať už se jedná o nízkonákladové lety nebo třeba sdílenou spolujízdu, můžete těmito alternativami ušetřit velké množství peněz. Pokud jste otrlí, můžete zkusit i nocování ve stanu nebo v půjčeném autě, čímž snížíte i náklady ve finální destinaci. Opět však platí, že cestu byste měli dobře promyslet a nevystavovat se zbytečnému riziku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *