Koupit či nekoupit repasovaný počítač ?

Vytvořeno |

Kouzlo repasovaného počítače

Jednoho dne to přilít muselo. Váš starý počítač definitivně dosloužil a nebo je tak pomalý, že práce na něm nemá žádný smysl? Je načase poohlédnout se po novém kousku. Avšak co si počít, pokud chceme kvalitu, spolehlivost, výkon a zároveň máme omezený rozpočet? Řešením jsou repasované počítače!

Repasované počítače se slevou
Laptop on a wooden table

Proč jsou repasy skvělé

Co to vlastně znamená, když se o počítači či notebooku řekne, že je repasovaný? Tradičně jde o přístroj, který byl již používaný, zpravidla v nějaké nadnárodní společnosti či velké firmě, které jsou zvyklé výpočetní techniku pravidelně obměňovat. Z těchto důvodů se na trh zpětně dostávají tyto použité, avšak stále velmi obstojné počítače. Poté, co jsou odborně a důkladně vyčištěny, zkontrolovány a případně opraveny/ upgradovány, jdou zpět do prodeje. Repasované počítače dokáže velmi mile překvapit a rozhodně není důvod bát se jejich pořízení. Existuje k tomu několik důvodů:

  • opravdu výhodná cena oproti novému kusu se stejným či obdobným výkonem
  • zpravidla jde o prémiové řady produktů určené pro vysoké vytížení (s tím souvisí dlouhá životnost)
  • protože se obvykle jedná o firemní přístroje, ve kterých byla důležitá data, zacházelo se s nimi mnohem lépe, než třeba v domácnosti s dětmi
  • i když jde o použitý kus, zpravidla je součástí roční záruka

Repasované počítače jsou prostě skvělý a výhodný kup – a není tajemstvím, že jsou repasované počítače hojně nakupovány také do menších i větších firem či státních institucí, kde slouží další dlouhé roky.

Drobné neduhy

Zní to až moc skvěle? V čem je tedy háček? Repasované počítače jsou zkrátka a jednoduše z druhé ruky, někdy mohou jevit známky vizuálního opotřebení, což ovšem nemá pražádný vliv na výkon a funkčnost zařízení. Pokud ovšem sháníme produkt, u kterého je reprezentativní vzhled velmi důležitý, je dobré si předem ověřit reálný vzhled produktu, např. reálnými fotografiemi počítače. Pokud chceme notebooku, je dobré dát si pozor na výdrž baterie (zda byla či nebyla měněna – pokud ne, je možné, že má sníženou kapacitu). Druhým častým jevem u notebooků je přítomnost cizojazyčné klávesnice, kde mohou být některé tlačítka či znaky zobrazeny odlišně. Tuto drobnost zpravidla řeší přelepky klávesnice. Tato drobná vizuální vada ale rozhodně za slevu v desítkách procent oproti srovnatelnému novému kusu stojí.

Kde koupit repasovaný počítač?

Repasovaný počítač se slevou koupíte v internetovém obchodě Pocitace24.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *