Jaký si vybrat nábytek do svého domova

Vytvořeno |

Správný výběr nábytku do vašeho nového domu nebo bytu není jednoduchá záležitost. Musíte si hlavně uvědomit, že nábytek jsou věci, které budete užívat po mnoho let a když si vyberete špatně, budete se bít do hlavy velmi dlouho. Proto je dobré si vše pořádně rozmyslet, navštívit více obchodů a zboží si prohlédnout a vyzkoušet.

beautiful shot modern house kitchen dining room

Kuchyně

Kuchyňskou linku už máte vybránu podle svých představ, co ještě přidat? Nábytek do kuchyně by měl korespondovat s materiálem, typem a barvou linky.

Určitě nesmí chybět jídelní stůl a židle. Ten vyberte podle počtu osob v domácnosti a velikosti kuchyně. Jeho umístění musíte zvolit, tak aby nepřekážel při vaření. V malých panelákových bytech je to často oříšek. Stoly a židle mohou být jak dřevěné tak i z kovových, skleněných či jiných materiálů, dle vkusu majitele.

Velmi pěkným doplňkem v kuchyni je barový pult s vysokými barovými židličkami, vypadá to efektně a využijete jej také jako odkládací plochu.

Do větších kuchyní můžeme přidat barevně sladěnou menší pohovku, jako odpočinkovou zónu pro zmoženou hospodyňku, návštěvy jenom na rychlé kafíčko nebo místo na hraní pro bujaré děti.

Obývací pokoj

Obývací pokoj je reprezentační místností každého domu či bytu, proto by měl vypadat nejlépe. Je to střed dění v bytě, jak pro společenský život rodiny, tak přijímací místnost pro návštěvy.

Hlavním aktérem v obývacím pokoji je pohovka, tu volíme podle velikosti místnosti v pohodlném provedení. Pohovka by neměla být v moc výrazné barvě, jelikož slouží jako barevný podklad pro případné doplňky, jako jsou polštářky, plédy a deky.

Televizní stěna a televize by měla stát naproti pohovce, tak aby se bylo možné na televizi dívat, aniž by se někdo z rodiny musel složitě otáčet. Dřevo, ze kterého se stěny vyrábějí je v různých barvách a provedeních, záleží na tom, co se líbí majiteli, důležité je, aby kontrastovala s barvou pohovky a stěn v místnosti. Doplňkem hlavní části obývacího pokoje je konferenční stolek, který by měl stát před pohovkou a být obklopen případnými křesly.

Dále můžeme umístit volně do místnosti různé sedáky, puffy a taburety v moderním provedení, například háčkované, které zrovna velmi letí.

V každém pokoji bychom neměli zapomínat na vhodně umístěné květiny, které pročistí vzduch a vypadají velmi dekorativně. Do obývacího pokoje si můžete dovolit umístit větší rostliny, které působí mohutně a impozantně.

Ložnice

Nejdůležitějším kusem nábytku v ložnici je postel. Od té se odvíjí veškeré další vybavení pokoje. I když si vyberete masivní nebo lehkou konstrukci postele, nezapomeňte na kvalitní matrace.

Postel by měly doplňovat noční stolky ve stejném stylu, na ukládání různých potřebných nezbytností.

Nezbytnou součástí jsou skříně k ukládání oblečení, ne každý pár zvládne mít skříň společnou, proto je dobré pořídit si skříně dvě, abychom předešli případným konfliktům se správným ukládáním prádla.

Nezbytnou ozdobou každé domácnosti jsou obrazy, pokud nemůžete nebo nechcete za ně utrácet velké množství peněz, můžete si zarámovat plakát nebo sestavit a vložit do rámu puzzle.

Dětský pokoj

V ostatních místnostech v domě nebo bytě můžete volit nábytek dle svého vkusu, v dětském pokoji by však měl být nábytek světlý, veselý a barevný. Nejen nábytek, ale i na stěnách vaše děti ocení spíše obrázky s krtečkem, které jste sami malovali, než obraz od významného malíře.

V dětském pokoji by neměly chybět postele, které by měly mít takovou velikost, aby byly vhodné jak pro malé dítě, tak i pro dítě v pubertálním věku již dospělejší výšky. Opět nezapomeňte na kvalitní matrace, protože páteř člověka se v dětském věku vyvíjí. Pokud vyberete nekvalitní matrace, bude se váš potomek s bolestí zad trápit celý život.

Děti potřebují nejen postel ke spaní a skříně na ukládání oblečení, ale také by měly mít každé svůj psací stůl, kde si budou moci nerušeně vyplňovat úkoly do školy a věnovat se svým koníčkům.

Pracovna

Základním prvkem každé pracovny jak pro muže, tak i pro ženu je velký stůl v místnosti. Ten by mělo doplňovat množství skříněk a polic, sloužících na ukládání věcí potřebných k práci.

Je dobré mít v pracovně malý bar, kde si můžete dát skleničku po vykonané práci nebo pohostit návštěvníky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *