Jarní alergie a nachlazení – jak se bránit?

Vytvořeno |

Jaro a léto se blíží, období radostí a zároveň starostí, zvlášť pro alergiky a lidi se sníženou imunitou.

Většina z nás se těší až začnou rozkvétat stromy, kytky a vylezou první paprsky slunce. Pro alergiky to je ale noční můra. S oteplením vylezou do světa také bakterie, kterým se daří zejména na začátku sezóny a to proto, že střídání teplot nás oslabí a bakterie tak snadněji pronikají do našeho oslabeného organismu.

seasonal allergy child coryza

Pokud se u Vás příznaky objeví prvně, které nemizí a máte pocit, že se nejedná o klasické nachlazení, které vyléčí pár dní doma a vitamíny, určitě navštivte lékaře. Je dobré vědět, zda-li jste alergičtí a co alergii způsobuje, snadněji se pak s alergií bojuje. Alergie je v první řadě obranná reakce organizmu na nějaký podnět, stejně jako v období nachlazení na bakterie.

Vyhnout se venkovním alergenům je nemožné, ale můžete zkusit eliminovat alespoň vnější alergeny. Omezte potraviny, které Vám alergii způsobují. Dobře větrejte místnosti, zejména brzy ráno. Perte pravidelně ložní prádlo. Vyzkoušejte doma čističku vzduchu.

Zkuste plánovat výlety spíše ve dny, kdy není sucho a nefouká. Využívejte převážně dny po dešti.

Nepodceňujte ani užívání léků, které podpoří léčbu alergie. Pokud jste proti pravidelnému užívání léků mějte u sebe alespoň některý z volně prodejných léků jako jsou Zyrtec, Fenistil tablety, nebo Allergodil oční kapky. Určitě se Vám uleví v případě akutní alergie. Jedná-li se jen o klasické nachlazení využijte doplňků stravy v podobě vitamínu C pro prevenci. V případě horečky, bolesti hlavy a jiných starostí je první pomocí například Paralen, Ibalgin nebo Ibuprofen, kapky do nosu, sprej do krku, pastilky na bolest v krku, kapky proti kašli a další pomocníci, se kterými Vám rádi poradí v jedné z lékáren. V horších případech opět navštivte lékaře, který Vám v případě nutnosti předepíše silnější léky, které jsou pouze na předpis. Vyzkoušet můžete i přírodní produkty v podobě kapíček, čajů, krémů a emulzí. Nakupujete-li online, vyberte lékárnu, která má potřebné zboží v akci například slevové kupóny Pilulka nebo Benu slevy Vám ušetří nemalou částku při nákupu zboží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *