Jak vybrat nový fotoaparát?

Vytvořeno |

Přemýšlíte o investici do kvalitního pořádného fotoaparátu? Na co si při výběru dát pozor?

Uvažujete-li už delší dobu, že mobilní telefon vám na fotky už nestačí a tak se pomalu rozhlížíte kolem sebe, tak jistě vidíte, jak těžké to je, vybrat fotoaparát v poměru ceny ku kvalitě.

Jak vybrat fotoaparát

Jaký je postup při koupi fotoaparátu?

Jako první je nejlepší se zamyslet, co budu fotit – Chci fotit jen tak pro zábavu rodinu, přátele doma, nebo přírodu, abstrakce anebo umělecké fotky?

Podle toho co budu fotit je potřeba si ujasnit, kolik jsem ochotný investovat, jaké požaduji výsledky od mých fotek a taky v jakých podmínkách plánuji fotit nejvíce.

Jak dělíme fotoaparáty?

Začneme s kompaktními fotoaparáty – Využijí je lidé, kteří nemají zvláštní požadavky a chtějí hlavně fotit jen tak pro zábavu rodinu, přátelé, dovolené a další události. Jejich výhodou jsou malé rozměry. Kompaktní fotoaparáty máme s jednoduchým ovládáním, automatickými programy a zoomem o rozlišení 3x-5x. Dále máme kompaktní fotoaparáty s manuálními funkcemi.

Dalším druhem fotoaparátu jsou výměnné zrcadlovky – Využijí náročnější uživatelé. Jsou větší a těžší. Ovládání vyžaduje zkušenosti. Plně manuální režim včetně naprosté kontroly nad výslednou fotkou pomocí ostření. Na rozdíl od digitálních zrcadlovek žádné zrcadlo nemají neobsahují a proto jsou menší a mají nižší hmotnost. Stále však máte plnou kontrolu nad fotkami. Často však mají slabší výdrž baterie, nemají optický hledáček a mají horší ergonomii.

Digitální zrcadlovky – Pro profesionály nebo pokročilé amatéry, kteří mají vysoké nároky na výslednou fotografii. Jak už vypovídá název, zrcadlovka má zrcadlo, které odráží odraz z objektivu do optického hledáčku. Můžete vyměňovat objektivy podle dané situace. Mají kvalitní snímací čip, plně manuální režim a plnou kontrolu nad fotkou. Negativa jsou vyšší cena a větší rozměry a hmotnost.

Jako poslední se zmíníme o takové ,,designovce“ a tou jsou instantní fotoaparáty – Jak už jsme zmínili jedná se o designový fotoaparát a ve chvíli, kdy fotku vyfotíte, vám ji rovnou vytiskne na malý fotopapír. Kvalita fotek není na vysoké úrovni, je však dostačující. Některé lepší modely navíc fotografie i ukládají na paměťové karty a jsou schopny zaznamenat i videa. Jednoduché ovládání a nižší cena.

Kde koupit nový fotoaparát?

Ke koupi nového fotoaparátu doporučujeme specializovaný obchod FotoŠkoda.cz, kde fotoaparátům opravdu rozumí. Navíc můžete ušetřit díky slevovému kódu Fotoškoda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *