4 rady, jak vybrat osvětlení do obývacího pokoje

Vytvořeno |

Potřebujete upravit vzhled obývacího pokoje a chcete pořídit nové osvětlení? V takovém případě se vám budou hodit následující 4 rady, s jejichž pomocí snadno zvolíte odpovídající svítidla pro vytvoření útulné atmosféry v jedné z nejdůležitějších místností v bytě.

light bulb lit many lights

Odpovídající intenzita osvětlení

Protože obývací pokoj představuje místo, kde se věnujeme mnoha různým činnostem, zaslouží si pořádné osvětlení. Ideální volba by měla nabídnout nejenom perfektní prosvětlení celého pokoje, ale zároveň možnost úpravy intenzity světla podle požadované atmosféry. V dnešní době je možné pracovat s celou řadou moderních prvků, jako jsou například svítidla s možností nastavování intenzity svícení. U jednodušších variant zase množství světla ovlivníte pomocí výběru žárovky či využíváním jen částečného počtu. Limitem pro výběr svítidel bývá počet vyvedení elektrické energie na stropě či rozmístění zásuvek pro zapojení lamp.

Základem jsou stropní svítidla a lustry

Snad žádný obývací pokoj se neobejde bez svítidel na stropě. Ta mohou být v zásadě trojího charakteru. První volbou jsou lustry, které se hodí převážně do místností s vysokým stropem. S pomocí vlastní úpravy závěsného konstrukce si totiž poměrně snadno přizpůsobíte jejich výšku. Další oblíbenou možnosti jsou klasická stropní svítidla umístěná přímo na stropě. Zde existuje mnoho různých variant, takže není problém vybrat ani větší světlo s dostatečnou intenzitou pro prosvětlení celého pokoje. Třetí možnosti jsou bodová světla, která je však potřeba citlivě zakomponovat do stropu například s využitím podhledů.

Detaily v podobě stojací lampy

Krásné detaily v rohu místnosti či poblíž křesla dotvoříte s pomocí stojací lampy. Při výběru příjemného designu navíc poslouží i jako příjemná dekorace během dne. Samotným rozsvícením lampy snadno vytvoříte útulný koutek s uklidňující atmosférou. Podobně mohou fungovat také stolní lampy, které mohou mít své místo na stolku.

Efektní LED pásky

Na ozvláštnění obývací stěny mohou být dobrou volbou LED pásky. Nespotřebují téměř žádnou elektrickou energii, ale snadno s nimi dokážete vytvořit elegantní detail na obývací stěně, u poličky, v rámci vitríny či knihovny. Výhodou LED pásek je pestrý výběr nejrůznějších barev i možnosti nastavení aktuálního barevného spektra. Kromě využití do obývacího pokoje se tyto pásky mohou umístit například do kuchyně, kde krásně nasvítí pracovní plochu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *