Jak vybrat kávovar?

Vytvořeno |

Rádi si dopřejete šálek lahodné černé kávy či cappuccina se sametovou pěnou? Pokud ano, zakupte si kávovar a potěšte sebe i své blízké. V nabídce najdete množství skvělých modelů, které vás okouzlí nejen svým přitažlivým designem, ale i fantastickými funkcemi.

coffee machine filling cup

Typy kávovarů

Automatický kávovar

Je spojením atraktivního moderního designu a dokonale připravené kávy na profesionální úrovni. Pokud si rádi dopřejete vynikající silné espresso s fantastickou chutí, zvolte si právě tento typ. Ovládá se velmi jednoduše. Určíte si druh nápoje, velikost šálku a míru intenzity kávy. Díky pevnému vestavěnému mlýnku vám plnoautomatický kávovar namele kávová zrna přesně podle vašeho přání. Na velmi jemné, střední i hrubě namleté. Některé typy disponují funkcí mletí kávy až na 13 stupňů různé hrubosti. Určitě se potěšíte nádobě na mléko či trysce na horkou páru, pomocí které se vám podaří našlehat mléko do sametově lahodné a husté pěny. S čištěním přístroje si nemusíte dělat žádné starosti, protože díky samočisticí schopnosti se sám dokáže opláchnout a odstranit zbytky kávy i mléka. Příjemným bonusem jsou špičkové senzory, které vás informují o nezbytnosti vyměnit filtry i zásobníky a kávovar odvápnit.

Kapslový kávovar

Tento typ je přímo stvořený pro rychlou přípravu rozmanitých druhů znamenité kávy, kterou milujete. Jeho obsluha není vůbec náročná. Vložíte kapsli a osvěžující káva je už o několik sekund připravena. Jedna kapsle obsahuje dávku čerstvě umleté ​​kávy ve vakuovém balení. Zachová si tak svoji nezaměnitelnou chuť i aróma. Prvotřídní modely pracují s čerpadlem, které využívá dostatečný tlak a v jejich výbavě najdete i nádobku na mléko a pěnič mléka. Pochutnat si tak můžete nejen na výborném espressu, ale i na úžasné chuti i cappuccina i latte macchiato.

Pákový kávovar

Pokud toužíte po jedinečné chuti espressa, cappuccina nebo latte macchiato a zároveň se rádi vyžíváte v jejich přípravě, zakupte si pákový kávovar. Představuje unikátní systém, kterým si umletou kávu nasypete do sítka upevněném ve speciálním držáku a upevníte ho pohybem páky. Nadstandardní modely si vás získají zabudovaným mlýnkem, který je zárukou excelentního namletí kávy. Důmyslný mechanismus vám umožní mléko pouze nahřát nebo bohatě napěnit do požadované konzistence díky integrovanému pěniči mléka.

Kávovar na překapávanou kávu

Přiláká si vás svou jednoduchostí, cenovou nenáročností, ale i tím, že dokáže připravit objemnější množství kávy, která chutí připomíná espresso. Získáte ji tak, že horkou vodu necháte protékat z vrchní části do spodní nádobky přes filtr nebo sítko s kávou, která je umletá. Čím je káva jemnější umletá, tím silnější nápoj se vám podaří připravit. Při hrubě namletých zrnech získáte slabší kávu, protože voda přes ní proteče příliš rychle.

Inteligentní funkce

  • Dotykový displej – umožňuje pohodlný výběr kávového nápoje i jeho intenzitu.
  • Předehřívání šálků – nápoj připravíte do předem zahřáté šálky, aby si zachoval teplotu i fantastickou chuť.
  • Vestavěný mlýnek – namele pro vás kávu s různým stupněm hrubosti, což ovlivní její kvalitu a intenzitu.
  • SMART výbava – jedinečná technologie se schopností ovládat kávovar přes mobil.
  • Samočištění – přístroj se po skončení provozu sám opláchne.
  • Automatické odvápnění – kávovar vás upozorní na nutnost vložení tablety nebo prášku na odstranění vodního kamene. Zařízení zůstane zářivě čisté a vaše káva si zachová excelentní chuť.

Kde koupit kávovar?

Při koupi kávovaru neváhejte využít nejnovější slevové kódy Okay.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *