Jak vybrat kávovar?

Vytvořeno |

Káva, to je společenská událost. Je to chvíle spojená s klidem a relaxací. Udělejte si dokonalou kávu sami doma a vytvořte si tak vůni domova.

Pití kávy již dnes patří mezi oblíbené společenské události. V okolí jistě najdete spousty dobrých kaváren a podniků, kde se můžete nejen sejít s přáteli, ale i sami si vychutnat kvalitní kávu.

coffee machine filling cup 1
Processed with VSCO with a9 preset

Co když ale nechcete každý den navštěvovat kavárny a utrácet peníze za dobrou kávu, když si ji můžete udělat doma? V dnešní době všech různých vymožeností a přístrojů to není žádný problém. Zdá se vám kávovar drahá investice? Spočítejte si, kolik peněz utratíte při pravidelných návštěvách kaváren a uvidíte, že vlastní kávovar je skvělá investice.

Jak vybrat kávovar a jak se orientovat v nabídce?

V prvé řadě si promyslete, co si od kávovaru představujeme. Tedy, chceme si kávu sami udělat nebo jen zmáčknout čudlík a káva ať se sama udělá za nás?

Rozdělení kávovarů

Kávovary automatické – Hlavní výhodou je zmáčknutí onoho tlačítka a šálek kávy je na světě. Kávovary mají zásobníky na kávu, na vodu a vyprazdňovací zásobníky. Pomocí displeje vám kávovar sám řekne, co je zrovna potřeba naplnit, co vyprázdnit i kdy a jakým způsobem kávovar vyčistit a odvápnit. Stačí pár kliknutí a přístroj si vše udělá sám.

Co vše má kvalitní automatický kávovar obsahovat? Šlehač mléka, vyhřívací desku na šálky (u dražších kávovarů), nastavení jemnosti mletí kávy a nastavitelnou výšku výpusti kávy z důvodu variace více druhů kávy.

Nevýhodou těchto kávovarů je vyšší pořizovací cena a větší rozměry kávovaru.

Pákové kávovary – Pákové kávovary jsou skvělým pomocníkem, pokud rádi improvizujete a zkoušíte si vylepšit chuť kávy. Chuť kávy je výrazně ovlivněna tím, kdo ji dělá, a proto pokud milujete kávu a chcete vylepšit své umění, je pákový kávovar pro vás to pravé. Kávovary jsou většinou vybaveny parní tryskou pro šlehání mléka. Pákový kávovar s parní tryskou je náročnější na údržbu. Chcete-li mít dokonalou kávu dbejte na kvalitní příslušenství. Je potřeba si pohlídat správný ohřev vody a tlak alespoň devět barů. Levnější kávovary s tím mají problém. Tlak u domácích kávovarů je většinou okolo 15 a více barů. Dražší kávovary již obsahují možnost redukce tlaku, ale připravte se na ceny kávovarů vyšší než 20000Kč.

Kávovar na kapsle – U těchto kávovaru stačí mít pouze zásobu kávových nebo čokoládových kapslí, kterou vložíte dovnitř a kávovar odvede veškerou práci. Jednoduchá údržba a velké množství druhů kapslí. Rozměry kávovaru jsou ideální do domácnosti. Počítejte z vyššími náklady pro pořízení kapslí.

Pokud přemýšlíte, že kávovar je pro vás zbytečný, ale zároveň máte rádi kávu můžete vyzkoušet Moka konvičku, kterou využijete speciálně pokud máte rádi silnou kávu. Konvička je výborná na cesty, najdete výběr z více velikostí. Některé se dají použít na indukční desce. Musíte si však dát pozor na spálení kávy a vždy musíte připravit maximální množství.  Další možností je French Press, který je vhodný pro rychlou přípravu kávy. Nízká pořizovací cena a káva se vám nepřipálí. V poslední řadě tu máme překapávače, kdy je výhoda přípravy více káv najednou. Kávu lze pít po celý den. Lze si připravit slabou kávu. Lze zakoupit s nadstandartními funkcemi, kdy si například můžete nastavit čas, kdy se káva začne sama překapávat. Uvaření konvice kávy trvá déle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *