happy hipster company friends traveling around world scaled

Jak ušetřit peníze při cestování

Vytvořeno |

Sníte o úžasné cestě kolem světa, ale máte pocit, že ji nemůžete podniknout, protože na ni nemáte peníze? Využijte tyto tipy na nejlepší způsoby, jak při cestování ušetřit!

Jak se tam dostat

Nejprve si povězme o největších výdajích při cestování na nové místo: o cestě tam! Nikdo z nás nepotřebuje připomínat, jak drahé mohou být lety… ale je možné letět bez utrácení tisíců a najít levné letenky kdykoli během roku!

Vyhledejte lety na soukromé kartě prohlížeče. Cena letenky ve skutečnosti závisí na síle místní měny. Pokud tedy budete předstírat, že jste v zemi se slabší měnou, můžete si rezervovat letenku mnohem levněji. Nejlepší doba pro rezervaci letenek je tři týdny až čtyři měsíce před cestou a nejlevnějšími dny jsou úterý a středa. Rezervujte si zájezd na poslední chvíli a užijte si překvapivě levnou dovolenou. Cestujte mimo sezónu. Pokud si vyberete jiné měsíce než ty, ve kterých do vaší cílové země jezdí většina turistů, můžete ušetřit opravdu velkou částku peněz.

Spánek za levno

Objevte hostely. Možná jste už o hostelech slyšeli, ale pokud ne, vězte, že se jedná o místa, která nabízejí cestovatelům ubytování ve stylu noclehárny. Pobyt v hostelu úžasně snižuje náklady na cestování, pokud vám nevadí sdílet pokoj s dalšími hosty!

Zkuste AirBnB. Někdy se místa, která chceme navštívit, nenacházejí v blízkosti velkých měst s ubytovnami, kde bychom se mohli ubytovat. V těchto případech může AirBnB ušetřit peněženku! Pokud jsou místní obyvatelé v dané oblasti ochotni pronajímat volné pokoje (nebo dokonce celé domy!) cestovatelům, najdete je na AirBnB. Pokud si můžete zarezervovat jakékoli místo k ubytování, které zahrnuje jídlo zdarma, ušetříte si při cestování čas i peníze!

Ušetřete peníze za jídlo

Místo jídla venku si vařte sami! Jak ušetřit za jídlo na cestách? Nakupujte v místních obchodech s potravinami nebo na trzích a jídlo si pak připravujte v kuchyni v hostelu, kde jste ubytováni! To je další z výhod ubytování v hostelu nebo AirBnB s možností vaření: umožňuje vám ušetřit další peníze tím, že si můžete vařit vlastní jídlo. Bude to vyžadovat trochu času navíc a plánování, ale tím, že se budete co nejméně stravovat venku, ušetříte spoustu peněz!

Zeptejte se místních, kde nakupovat. Nikdo vám neporadí, kde v daném městě nebo městečku nejlépe nakoupit potraviny nebo se najíst, jako někdo, kdo tam žije.

Sdílejte jídlo s ostatními. Zjistěte, zda se můžete podělit o jídlo se svými spolucestujícími! Každý potřebuje jíst a mnoho lidí, které potkáte v hostelu, na tom bude stejně jako vy – potřebují se stravovat s omezeným rozpočtem.

Ušetřete peníze za turistické atrakce a další dobrodružství

Využijte atrakce zdarma! Zjistěte si, jaké příležitosti se vám v místě, které navštěvujete, nabízejí, a nestyďte se jich využít. V mnoha městech můžete najít bezplatné pěší prohlídky nebo procházky po hospodách či turistické stezky, které jsou vždy zábavným a bezplatným místem k prozkoumání přírody. Využívejte studentské slevy. Pokud jste student nebo máte stále platný studentský průkaz, není na škodu zeptat se, zda vám různé turistické atrakce poskytnou studentskou slevu na vstupné.

Závěrečné myšlenky

V souvislosti s těmito tipy je nyní třeba dávat pozor na některé věci – například pokud se rozhodnete cestovat mimo sezónu, musíte se ujistit, že atrakce v místě, které chcete navštívit, nejsou v tomto období zcela zavřené!

Abyste své peníze využili co nejlépe, stačí použít svůj um, prozkoumat promyšleně své možnosti a trochu plánovat… a tyto cestovní tipy vás – a vaše peníze – dovedou velmi daleko!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *